Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çekte sahtecilik

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Çekte sahtecilik

Merhaba
    Verdiğimiz bir ürüne karşılık 16000 tl lik bir çek aldık fakat çek sahibi imzanın kendine ait olmadığını söyledi çeki alan arkadaşa sorduğumda çeki kardeşinin imzalayıp verdiğini söyledi imzada düzgün bir şekilde atılmamış Ü ye benzer bir harf dışında başka bir harf yok içinde benim sormak istediğim kardeş hakkında haciz kararı aldırıp dolandırıcılık suçlamasında bulunabilirmiyim yasal olarak çekte onun yazısı ve imzası var borçlu durumunda olurmu kardeş üstündeki mallara alacağım karşılığı ihtiyati hacizkararı aldırsam bir problem yaşarmıyım Cevap verenlere Teşekkür ederim...

Merhaba.. Borçlu şirketmi ? Yani şirket borçlu olarak gözüküyor ve şirket adına mı imzalamış bahsettiğiniz şahıs? Yoksa kendisi adınamı borçlanmış. Burada yasal olarak çeki icra takibine koymanızda sakınca yok. Borçlu şirketse ve şirket adına kardeşin imza yetkisi varsa şirket malları için ihtiyati haciz kararı aldırabilirsiniz. Saygılar..
    Av. Emre Heper
    http://www.emreheper.av.tr

Yorum

Çekte sahtecilik

Merhaba Emre Bey
      Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.Yaptığım araştırmalardan sonra çek sahibinle imza atanın ve imza atanın kardeşinin hemşehri olduklarını ve bu şekilde başkalarınıda dolandırdıklarını öğrendim. Çeki imzalayan kişi çek sahibinin kardeşi olduğunu söylesede değilmiş biz kendi çabamızla bu şahsın ad soyad bilgilerine ulaştık benim sormak istediğim nasıl bir yol izlemem gerektiği ve çekte imzası bulunan şahısın çekteki miktarı ödemekle mükellef olup olamıyacağı ben tabikide dolandırıcılık davası açacağım fakat eğer bu kişi bu süre zarfında üstünde mal varsa devredecektir bu yüzden ihtiyati haciz kararı aldırıp mahkemenin sonunumu beklemeliyim yoksa benim için felaket olacak ama bu şahıs imzasından dolayı borçla yükümlü sayılmayacaksa ne yapmalıyım.çeki bankaya verdim ben çekteki imzanın çek sahibine ait olamdığını biliyorum eğer imzalar benzer şekilde atıldıysa ve banka çeki vurdurursa mı daha iyi olur veya imzaya şerh koyarak vurdurursamı daha iyi olur normal karşılıksız olarak vurulduğu takdirdede ben imzanın sahte olduğunu beyan ederek dolandırıcılık davası açrak imza atana haciz işlemi gerçekleştirebilirmiyim.Uzun oldu fakat yanıtlarsanız çok sevinirim...Bu arada Şahıs şirketi Teşekkürler....

Yorum

İşleniyor...
      X