Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Maaş Haczi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Maaş Haczi

Merhaba,

Yaklaşık 2 ay önce fatura borcum yüzünden ilamsız takipte ödeme emri geldi. Ben de aynı gün bir dilekçeyle itirazımı yazıp ilgili icra dairesine posta yoluyla gönderdim. Sonra da Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuruda bulundum. Fakat bugün maaş haczi müzekkeresi geldi. Konuyla ilgili bir kaç sorum olacak sizlere. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim:

1- İlamsız takipte ödeme emrine itiraz etmeme rağmen daha aradan 2 ay geçmişken maaş haczi gönderilebilir mi? Süresini hatırlamamakla birlikte, ilamsız takipte ödeme emrine itirazdan sonra uzun bir süre (en azından 2 aydan uzun) maaş haczi gönderilemiyordu diye biliyorum.

2- Tüketici Hakem Heyeti'nin icra dairesinde geçerliliği yok mudur? Henüz orası sonuçlanmadan (ki sonuçlandığında %100 haklı bulunacağım) maaş haczine başlanabilir mi?

3- Tüketici Hakem Heyeti'ndeki başvurumu şu an sorguladığımda "savunma bekleniyor" görünmekte. Ortalama ne zaman sonuçlanır?

4- Ben bu ay sonuna kadar bu durumu bi sonuca bağlayamazsam çalışmış olduğum yer doğal olarak bu ay ki maaşımdan 1/4 oranında kesinti yapacak. Bu kesinti yapıldıktan sonra ben haklı bulunduğum takdirde neye yarayacak? Ödemiş olduğum tutarı geri alabilir miyim?

5- Hiçbir şekilde bu maaş haczine itiraz etmenin bir yolu yok mudur?

Şimdiden teşekkür ederim.
İşleniyor...
X