Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kamu Haczi Hakkında

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kamu Haczi Hakkında

Merhaba;

Babam 2007 yılında vefat etti ve bildiğimiz birkaç banka vesaire borcunu ödeyerek avukatımız aracılığı ile reddi-miras davası açtık. Avukatımız Maalesef ihmalkar davranarak kanuni süre içerisinde mahkemeye başvurmadığı için reddimiras gerçekleşemedi. Aradan geçen bu süre boyunca herhangi bir yerden bildiri veya ihbar almadık. 13 Temmuz 2011 günü turkiye.gov.tr adresinden bilgilerimi incelerken adıma kayıtlı olan evimin hacizli olduğu farkettim. Alacaklı olan Süleymanpaşa v.d. olarak gözüküyordu. Derhal vergi dairesine gittim ve 15 Ekim 2010 tarihinde yani yaklaşık 9 ay önce evimin hacizlendiği ortaya çıktı. Sebebi ise rahmetli babamın vergi dairesine olan borç olduğunu öğrendim. 9 ay önce haciz edilen evim için bana veya babamın adresine (annem halen ikamet ediyor) hiçbir ihbar yazısı almadık. Vergi yapılandırması 31 Mayıs 2011 tarihinde son bulduğu için de bu fırsatı kaçırdım. Bu kadar zamandır haberim olmadığından faiz işlediği de cabası.

Ben bu konu ile ilgili, evimin haciz edilip de bana bilgi verilmemesinden ve yapılandırma fırsatını da kaçırdığımdan dolayı düştüğüm maduriyetin giderilmesi yönünde sonuç elde edebilir miyim? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Yardımcı olacak sayın hukukçularımıza şimdiden teşekkür ederim...

İlker / TEKİRDAĞ
İşleniyor...
X