Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vefat edenin borçları

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Vefat edenin borçları

Merhaba arkadaşlar

Bir yakınımı kısa süre önce kaybettim.Kendisinin iki bankadan kredisi vardı.Vefatından sonra bankaya başvurduklarında sigortanın yapıldığını ama yıllık olarak yenilendiğini ve kişi vefat etmeden önce son poliçeyi yenilemek için ücretini ödememiş (her iki banka içinde geçerli).Bu cevap alınınca ailesi mecburen borcu ödemeye devam ediyor.Ailesine yardımcı olmak için yapılabilecek herhangi bir hukuki bir yol var mı?Sigorta şirketinin en azından sigorta poliçesinin aktif olduğunu dönemi ödemesi gerekmez mi?Ayrıca vefat eden kişinin iki tane kredi kartı borcuda var.Eski müşteri olduğu için bunların herhangi bir sigortası yok.Kredi kartı borçlarıda icraya gitti ödenemediğinden dolayı.Bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.Teşekkürler.

Mirasçılar reddi miras yoluna gitmediler mi?
    Av. Emre Heper
    http://www.emreheper.av.tr

Yorum

Gitmediler. Çünkü vefat eden kişinin malları borcunu kapamaya yeterli ama aile malları satmak istemiyor.

Yorum

babamın çektiği kredi de vefatından 3 ay önce bitmiş sigorta ve yenilenmemiş.
        çocuklar olarak reddi miras yaptığımızda borç kefile mi kalır?
        sonuçta kefilde amcam

Yorum

Benim bildiğim kadarıyla kalır.
          Bir kaç kişi ile konuştum sigortaların özel hükümler olarak maddede açık olmayan kısımlar varmış buralardan işin uzmanları borçtan aileyi kurtarabiliyormuş.Bizde bu konuda uğraşıyoruz şuan nette bu konuda bir bilgi yok ne yazık ki

Yorum

İşleniyor...
          X