Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Şahıs şirketini THH'ye şikayet süreci

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Şahıs şirketini THH'ye şikayet süreci

Merhaba.

Ben Ebubekir Gayrimenkul adlı bir şirketten Tüketici Hakları Hakem Heyeti'ne şikayetçi oldum ve şikayetimde taraf olarak da Ebubekir Gayrimenkul 'ü gösterdim. THH beni haklı buldu ve kararını da buna göre hazırladı. Sonradan ise şunu farkettim; Ebubekir Gayrimenkul adlı bir şirket İstanbul Ticaret Odası'nda kayıtlı değil. Büyük ihtimalle uydurma bir firma ismi. Gerçekte ise bir şahıs şirketi ve adı da Hüsamettin Köse 'dir. Bu durumda icra yoluna gidildiğinde Ebubekir Gayrimenkul diye bir şirket olmadığı için nasıl icra olacak/olabilecek mi?

Bu konuyla alakalı olarak THH'ye de başvurdum ama bir sonuç alamadım. Zira onlar sadece ve sadece karşı tarafın şirket olduğu durumlar için inceleme yapıyorlarmış. Bu durumda ben şikayette bulunurken Ebubekir Gayrimenkul mu kullanmalıydım yoksa Hüsamettin Köse mi? Eğer Hüsamettin Köse kullanırsam bu bir kişi olduğu için THH'ye başvuramayacağım, ama diğer taraftan Ebubekir Gayrimenkul tamamen sallama bir isim ve İTO'da kaydı yok.

Ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz? Şahıs şirketlerinin THH'ye şikayeti ve çıkan kararların icrası hakkında destek olmanızı rica ediyorum.
    Teşekkür ederim.
İşleniyor...
X