Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Km İle Oynanmış Araç.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Km İle Oynanmış Araç.

bundan yaklaşık 1 Sene önce istanbul dan corolla marka 2007 model bir araç aldık. yaklaşık 10-11 ay sonra araç servise gitmesi gerekti. servise götürdüğümde aracın km ile oynandığını söylediler. 144.000 de olan km 85.000 civarına çekmişler. oynama yapılmış benim istediğim adama dava açmak.kişiye veya galericiye ama nasıl bir yol izliyeceğimi ve tam olarak nasıl sonuçlanacağını bilmiyorum kazanırmıyım bilmiyorum. bunun sonucunda tekrar ben zararlı çıkmak istemiyorum davayı açtığımızda kesin kazanma olasılığımı merak ediyorum.Birde neler yapmam gerekir bilen varsa yazarsa sevinirim. araç istanbuldan alındığı için dava istanbul da açılması gerekiyormuş. toyota servisi kazanırsın dedi hatta kredi faizine kadar ödemek zorunda kalırlar gibi şeylerden bahsetti. ne harcama yaptıysan vermek zorunda dedi . yardımcı olabilecek varsa sevinirim masraflarıda merak ettim avukat masrafı mahkeme masrafı filan bunlar ne kadar tutar çünkü araç krediyle alıdığı için insanın eli açık olmuyor. avukat tanıdığınız varsa istanbul da konuşmak isterim davayı oda alabilir çünkü manisa dan gitgel herşeyi ayarla uzun zaman alır ben sadece ön bilgi ile herşeyi önce ayarlamak isterim.

Aracı satın aldığın kişiye noterden hemen ihtarname yolla, aracı iade edebileceğin gibi ,fazla ödediğin miktarı da alabilirsin.Yani araç değiştirilmiş km ile ,ne edecek ise o farkı geri alırsın.

Bunu araç sahibi mi yapmış yoksa galerici mi belli değil.Galerici aracı sadece ,araç sahibinin isteği ile satmışsa ,bu değişikliği yapmamışsa sorumlu olmaz.Vekalet gereği sadece verilen satış yetkisi gereğince aracı satmışsa sorumlu olmaz.Mal sahibi bu değişikliği yapmışsa ve galeriye vermişse sorumlu olur.

Araç ikinciel olduğundan tüketici kanununa girmez.Galericinin bu işte sorumluluğu varsa ,kmyi o değiştirmişse ,o da sorumlu olur.Burada kimin değiştirdiği önemlidir.

Galerici değişikliği yapmışsa doğan zarardan o sorumludur.Yada biliyorsa ,böyle bir değişikliğin yapıldığını.Buna rağmen aracılık yapmışsa.

Yorum

İşleniyor...
    X