Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kayyum denetimindeki şirketten alacak tahsili

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Kayyum denetimindeki şirketten alacak tahsili

  Merhabalar ;

  Bu siteye yeni üye oldum ve sizlerden yardım rica ediyorum.

  Eşimin çalıştığı şirket şu anda kayyum denetiminde. Eşim bu şirkete ait bir otelde çalışıyor. 2 aydır maaşını alamıyor ve alacağından da emin değil. Şirketin şu anki durumuna göre de maaşlarını alamayacak görünüyor. Bu kayyum işinden de anlamıyorum. Sadece otele gelip muhasebe hesaplarını denetleyip gidiyorlar. Otel şu anda faliyette ve bu ay sonunda da kapanıyor.
  Sorum şu ki ; eşim eğer otel kapanmadan veya kapandıktan sonra ayrılırsa maaşlarını alabilmesi için nasıl bir yol izlemesi gerekir.
  Teşekkür ederim.

 • #2
  İşçi alacağı önceliklidir.Kayyum şirketi mali ve idari olarak yönetmesi için atanan kişidir.Siz alacaklarınızı şirketten talep edin.İflas etsede alacağınız önceliklidir.

  Yorum


  • #3
   kayyumdan alacak tahsili

   öncelikle herkese merhaba. benim şöyle bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim. ben bir koop. üye idim ama üyeliğimi ödeme zorluğu çektiğim için noter aracılıyla sonlandırdım istifa ettim. daha sonra koop. yönetimi bana bir ödeme planı çıkardı, daha sonrasında koop. kayyuma devrolmuş. alacağımı henüz alamamıştım, şimdi alacağımı tahsil edebilmek için icra takibine mi başvurmalıyım yoksa başka bir yol mu izlemeliyim. bana bu durumda ne yapmam gerektiğini söylermisiniz, şimdiden gelen cevaplar için teşekkür ederim.

   Yorum

   İşleniyor...
   X