Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Haneye Tecavüz ve Darp Etmeye Teşebbüs

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Haneye Tecavüz ve Darp Etmeye Teşebbüs

  Merhaba arkadaşlar. Bir problemim var ve yardımcı olursanız memnun olurum. Yaklaşık 20 gündür erkek kardeşim ve amcamın oğlunun bir ilçede birlikte kaldığı eve misafirim. Ev Toki konutlarında bir apartman dairesi. İlk başlarda alttaki komşu bekara ev vermemesi için ev sahibine baskı yapmış ama ev sahibi ona aldırmadan kardeşime evi kiralamış. Ben 20 gündür bu evde misafirim. Bu süre içerisinde alttaki komşu bir sabah kahvaltı yaparken geldi ve son derece normal yükseklikteki müzik sesini kastederek müziğin sesini azaltmamızı istedi. Sorun çıkartmadan zaten düşük olan müziği tamamen kapattık. Dün gece saat 01:30 sıralarında bilgisayarda işlerimi yaparken (Web Tasarımcısıyım) birden elektrikler gitti. Diğer binalara baktığımızda elektrik kesintisi olmadığını gördük. Sigorta atmıştı. Evin içindeki sigorta şalterlerini kontrol ettikten sonra binanın en altında yer alan elektrik saatlerinin olduğu yere baktık fakat o kapı kilitliydi ve biz sitenin kapıcılarının nerde olduğunu bilmediğimiz için geri dönüp yattık. Sabah saat 11 gibi kalkarak dışarı çıktım ve kalorifer yakmaya çalışan bir görevliyi gördüm ve kendisine elektrikle ilgili durumu anlattım önce TEK görevlilerini çağırın dedi ben ısrar edince sayaçların olduğu yere gitti bende arkasından gittim. Sonra o kapının anahtarını alttaki komşumuzdan aldı (Kendisi apartman görevlisi veya yöneticisi olmamasına rağmen anahtar onda) ve kapıyı açarak sigorta şalterini kaldırdı ve sigortanız atmış şu anda çalışıyor dedi. Tabi bu sırada bu komşu dışarı çıkarak siz neden gürültü yapıyorsunuz o evde kaç kişi kalıyorsunuz gibi soruları tehdit eder gibi sordu bende istifimi bozmadan kendisine kibarca cevap verip yukarı çıktım. Yaklaşık 10 dakika sonra kalorifer görevlisi alt komşu ve site yöneticisi olduğunu iddaa eden bir kişi kapıyı çaldılar ben açtım. Daha kapıyı açar açmaz tehdit eder gibi kaç kişi kalıyorsunuz siz bu evde diyerek bağırmaya başladılar. Bende emniyete haber vereceğimi söylediğimde site yöneticisi ben emniyettenim diyerek kendisini emniyet görevlisi gibi lanse etti. Daha sonra bağırarak evi boşaltın ben site yöneticisiyim siz gürültü ediyorsunuz sizi çıkartmaya yetkim var diye bağırdı bir hafta içinde evi boşaltın diye bağırınca bende boşaltırız diyerek kapıyı örtmeye çalıştım tam kapı kapanacakken Emniyet görevlisi olduğunu iddaa eden kişi eliyle kapıyı itekleyerek açtı ve bir adım içeri girdikten sonra elindeki demir su borusunu bana vurma kastıyla havaya kaldırıdı burada emniyette benim kanunda beni boşaltacaksınız evi diye bağırmaya başlayınca amcamın oğlu odasından çıktı ve adamı sakinleştirmeye çalıştı ama adamlar kapıdan 1 metre içeride bana ve amca oğluma hakaret ve öldürmekle tehdit ederek çıkıp gittiler. Ev sahibi ile konuştuğumuzda size evi ben kiraya verdim onların hiç bir hakkı yok sizi çıkartamazlar dedi. Pazartesi günü savcılığa suç duyurusunda bulunmak istiyorum ama bilmediğim bazı şeyler var bu sorularıma cevap verirseniz memnun olurum.

  - Davayı nasıl açıcam?
  - Savcılığa dilekçemi vereceğim?
  - Dilekçede bütün bu olayları anlatacakmıyım?
  - Kapatmakta olduğum kapıyı zorla iterek içeri girmesi haneye tecavüz sayılırmı? (Kapıyı eliyle iteklediği için kapıda parmak izleri mevcut)
  - Elektrik sayaçlarının olduğu odanın anahtarının alttaki komşuda olması arada bir atan sigortamızın nedenini ortaya koyuyor. Zannımca daha baştan bu gençleri evde istemeyen bu kişi gece geç saatlerde şalteri indirerek elektiriğimizi kesiyor elimizde delil ve kanıt olmamasına rağmen bu durumdan şüpheleniyoruz ve bu yüzden dolaptaki tüm yiyecekler bozuldu ve bilgisayarımın DVD RW'si ve işletim sistemi ani kesintiden çöktü. Birçok data kaybına uğradım. Bu sebepten kendilerine yiyecekler; DVD RW ve data kaybım için maddi tazminat talep edebilirmiyim. Ayrıca bütün apartmanın içerisinde bana hakaret ve tehdit ettikleri için hakaret ve manevi tazminat talep edebilirmiyim. Bu taleplerimi dilekçedemi belirtmem gerekiyor.
  - Yönetici ilk başta kendisini emniyet görevlisi olarak tanıtıp polise haber vermemi engelledi fakat kendisinin emniyet görevlisi olmadığını öğrendim bu konuyu dilekçemde nasıl belirtmeliyim.

  Kapıdaki parmak izlerini delil olarak gösterebilirmiyim. Bunu dilekçede belirtmem gerekirmi?

  Bu kişilerin üçündende şikayetçiyim ve tek şahidim amcamın oğlu. Bu davadan ceza alırlar mı???

  Bana bu konularda yardımcı olursanız minnettar olurum. İyi Forumlar.
İşleniyor...
X