Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kaza için Kamu Davası Açıldı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kaza için Kamu Davası Açıldı

2 ay kadar önce ehliyetsiz bir şekilde, kimseye zara vermeden düşerek kaza yaptım.Gerekli cezaları ödedim.Ama şimdi bana dava açılmış.Avukata verecek param yok.Bunun ne olduğunu da anlamdım doğrusu.Savcı beni suçlu bulmuş.Avukat arkadaşlardan ne yapmam gerektiği konusunda yardım istiyorum.

İDDANEME

İSKENDERUN SULH CEZA MAHKEMESİNE

DAVACI:KH

ŞÜPHELİ:BEN

SUÇ:Trafik gücenliğini tehlikeye sokma

SEVK MAddesi:TCK'nin 179/3 Mad.Del.TCK'nın 179/2 ve 53 mad.

Deliller:
    İddia, şüpheli ifadesi, tanık anlatımı (tanık benim arkadaşım, ifadesinde bir gariplik yok), doktor raporu, kaza tespit tutanağı ve tüm dosya kapsamı

SORUŞTURMA EVRAKI İNCELENDİ

Yukarıdaki açık kimlik bilgileri yazılı şüphelinin, suç tarihinde aşırı derecede alkpllü olduğu halde ... plaka sayılı motorsikleti ile yanında arkataşı tanık .... ile birlikte ilçemizin .. istikametinde seyredenken direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kazaya sebebiyet verdiği, kazada şüphelinin kendisinin yaralandğı, tanık ... 'in yaralanmadığı, ancak şühelinin alkollü bir şekilde kasıtlı olarak tafiğe çıkarak başkalarının hayat, sağlık ve mal varlığ*ına tehliye oluşturacak şekilde araç kullanarak üzerinie atılı suçu işlediği toplanan delilerden anlaşılmakta;

SONUÇ ve İDDİA:İzah edilen sebebler ve tüm soruşturma kapsamı delillere göre:Şüphelinin atılı suçu işlediğinin anlaışdığından ehylemine uyan yukarıda yazılı sevk maddeleri gereğinec CEZALANDIRILMASINA karar verilmesi,

Kamu adına talpe ve iddia olunur.

Hukukçu değilim.Bu işin sonu nereye gider ? Ne yapmam gerekli ?

Ceza alırsın alkollü olduğun tutanağa geçmişse ,sabıkan yoksa ertelenir.

Yorum

İşleniyor...
    X