Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tck 179/2; 53/1

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Tck 179/2; 53/1

Yaklaşık 1,5 ay önce kırmızı ışık ihlalinden mütevellit maddi hasarlı bir trafik kazası yaşadım. Arabada kızım ve eşim de vardı. Hem benim arabamda hem de karşı tarafın arabasında ağır maddi hasar oluştu. Bunun dışında (yaralanma ölüm gibi) bir durum oluşmadı. Ancak savcılık TCK 179/2 ve 53/1 hükümleri uyarınca hem bana hem de karşı tarafa müşteki şüpheli sıfatıyla dava açmış. ilgili kanun hükümlerini okuyunca dehşete düştüm biri 2 yıla kadar hapis cezası diğeri kamu haklarından mahrumiyet cezası öngörüyor. Şimdiye kadar yanlış yere park etmek dışında bir trafik suçu işlemedim. Hele yanımda eşim ve çocuğum varken kırmızı ışıkta geçmek benim yapacağım bir ihlal değildir. Ancak olayın vuku bulduğu gün kimi nedenlerden dolayı çok dalgındım. Işığı fark etmeden kavşağa girmiş olabilirim. Hala da hatırlamıyorum. Bu tür bir suçta kasıt aranmaz mı? Ne yapmamı tavsiye edersiniz?
    teşekkürler,

Dehşete düşmene gerek yok.Ceza alsanda hükmün açıklanması geri bırakılır.5 sene içinde bir suç işlemezsen düşer.

Yorum

İşleniyor...
    X