Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Uyuşturucu temin etmek veya bulundurmak.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Uyuşturucu temin etmek veya bulundurmak.

İyi günler bundan 3 ay önce arkadaşım yanında içmemiz için 2 gr. esrar getirdi.Ben ilk kez içicektim ve polislerin bizi araması sonucu arkadaş üzerinde bunu yakalattı ve ifadelerimiz alındı. Evime mahkeme kağıdı geldi DAVA TÜRÜ: uyuşturucu madde kabul etmek bulundurmak felan yazıyor ben bunlardan hiçbirini yapmadıgım halde tarafıma dava açıldı ben keşler gibi rehabilitasyon merkezine gitmek yada ceza almak istemiyorum sizce mümkünmü cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederm...

Avukat değilim ama diğer arkadaşına temin etmek suçundan dava açıldıysa onun durumu bayağı sıkıntılı.6 aydır ben de bu konuları sürekli araştırıyorum.Tck 191 den yargılanacaksın.Eğer uyuşturucu ihtiva eden madde senin üzerinde yakalanmadıysa ve kullanırken yakalanmadıysan suçun oluştuğuna dair hiçbir delil oluşmamış demektir senin açından.Eğer suçsuzsan neden imzaladın be kardeşim karakoldaki polis tutanağını ? Dava açıldığı için mahkemeye çıkacaksın sicilin temiz olduğu için denetimli serbestlik alacaksın büyük ihtimalle.Burda dikkat edilmesi gereken kararın 191/1 den mi yoksa 191/2 den mi verildiği.191/1 den karar verilirse bu doğrudan ceza demek yani siciline geçer gbt den silinmez, 191/2 ise hükümden önceki bir ara karardır,tedbirdir.Bu süreci sorunsuz tamamlarsan dava düşer 191/5 den dosya kapanır. Ancak arkadaşın da söylerse seninle bir ilgisi olmadığını mahkeme sana beraat verir siciline işlemez.Mahkeme kararını alıp gbt ni de sildirebilirsin fişlendiğin karakoldan..Uzak dur kardeşim gecelerini zehir etme kendine...

Yorum

Eger savcı mahkeme öncesi denetim verirse amateme gider idrar verirsin ve 0 degeri cıkarsa dava düşer.Savcı vermedi diyelim; karakolda verdigin ifade ve mahkemede senın ve arkadasının verecegı ıfadeye bakar.Yani karakolda sen ben ıcmıyorum arkadasımındı demeliydin.Arkadasında benimdi ben içicektim diyecekti.bu ifadeye mahkemede verirseniz sana ceza gelmiyebilir.diger türlü eger ceza gelirse bulundurmaktan ve kullanmaktan dolayı denetimli serbestlik gelir 6 ay idrara gidersin temiz cıkarsan sicilden sildirirsin ancak polis arşivinde kalır

Yorum

İşleniyor...
      X