Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tck 179/2

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Tck 179/2

arkadaşlar acil yardım....

Kullanmakta olduğum araç ford connect ve arkada 2 sürgülü kapısı var.. servisine geç kalmış olan bir ögretmen arkadaşımı servisine yetiştirmek için aracıma aldım ve 150-200 metre gitmeden karşı taraftan bize dogru servisinin geldiğini gördük.. ve hemen sağa yanaşıp durdum. selamlaştık ve arkadaş arka sağ kapıdan inmeye kalktı, ve tam inerken arkadan 80-90 ile gelen başak bir ford transit araç aynası ile benim arka sağ sürgülü kapıya vurdu, arkadaşım hafif yaralandı ve araçlardan yok denecek kadar hasar meydana geldi.. ama gelin görün ki bana çarpan arkadaş şikayetçi ve davacı oldu.. ve bunun üzerine savcılıktan bana şöyle bir yazı geldi...

...ilçe emniyet amirliği trafik görevlilerince düzenlenen tutanakta kazanın B.D'ın aracın hızını yol ve hava şartlarına, aracın yük ve teknik özelliklerine göre ayarlayamamasından kaynaklandıgının belirtildiği; tanıklar A.Y, A.D ve B.E'in B.D ile aynı benzer beyanda bulundukları, diger tanıklar (bunlar benim tanıklar) N.G (n.g tamamen arcın dışında yolda seyir eden bi yaya) F.S (f.s benim yanımda önde oturan arkadaşım) benim ile aynı beyanda bulundukları,
    şüphelilerin hangisini dogru beyanda bulunduğunun mahkemece belirlenmesi ve her ikisininde TCK 179/2 bu maddeden yargılanmasının ve kanaatinin anlaşılması.... diye bir yazı geldi...

ARKADAŞLAR mayıs 12 de dava var ve acil yardımlarınıza ihtiyacım var...

LÜTFEN YARDIM.......
İşleniyor...
X