Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Türk Ceza Kanunu 86/2

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Türk Ceza Kanunu 86/2

Bu gün elime mahkeme kararı geldi.
    Suç:Kasten basit yaralama. 86/2
    Olayı anlatayım;
    Kız arkadasımın dayısı,kız arkadasımın arabasına zarar vermiş olduğunu kamera kayıtlarından bulduk.Kız arkadasım karakolda şikayetçi olacağını söyledi bende erken karar verme önce git ailenle konuş dedim.Kız arkadasımın oturduğu apartmanın oraya gittiğimizde dedesi kapının önündeydi bizi görünce eline süpürge sapını aldı ve saldırmaya kalkıştı.Bende elinde ki süpürgeyi tuttum ve elimle yüzünü ittim(kesinlikle yumruk değildi sadece itttim)Kendisi doktora gidip rapor almış 5788 sayılı rapor.Yüzünde hafif kızarıklık varmış karakoldan çağırdıklarında öyle yazıyordu.

Dedesinede dava açılmış 86/2,35 kasten yaralamaya teşebbüs.

Şüphelilerin üzerine atılı suçlardan yargılanmalarının yapılarak eylemlerine uyan yukarıda yazılı maddeleri uyarınca cezalandırılmalarına kara verilmesi kamu adına talep ve iddia olunur.

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim,aleyhimde ne gibi bir sonuç çıkabilir,iyi niyetli olmamak gerekiyormuş gerçekten o gün karakolda direkt şikayetçi olamalarına karşı çıkmasaydım bunlar yaşanmayacaktı.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Last edited by sipahic; 10 March 2011, 12:05.

kapının önündeydi bizi görünce eline süpürge sapını aldı ve saldırmaya kalkıştı.Bende elinde ki süpürgeyi tuttum ve elimle yüzünü ittim
    Tanıkların var mı.Karşı tarafın saldırdığını,senin de meşru müdafa olarak kendini koruduğuna dair.Yüzüne vurmak için değil ,ellerini kaldırdığında süpürgeyle hamle yapması üzerine hamleyi engellerken elinin yüzüne deydiği.Yoksa yumruk vurmak isteseydin.Bir yumrukta devirirdin.

Yorum

Tanıklarım var tabi,şikayetçi olan şahsın öz kızı,ve torunları fakat kendisi kiracısı olan kişiyi getirip yalancı şahitlik yaptıracakmış,komşusuna söylemiş.
      Ben zaten saldırmış olsaydım,boyum 1,90 ve 87 kiloyum,asla benden çok buyuk olan birine böyle bir terbiyesizlik yapmam ama yapmış olsaydım sonuçları çok daha faklı olurdu.

Merak ettiğim konu şu raporda yüzde kızarıklık diyor,bunu ben bile şu an doktora gitsem yüzümü ellerimle hafiften ovuştursam ve bana saldırdıklarını söylesem,bunun için rapor verin desem herkes verir.Böyle bir durumdan dolayı ceza alırmıyım hiç sabıkam olmadı şimdiye kadar,böyle saçma bir şeyden dolayı olursa artık diyecek bir şey bulamıyorum.

Tekrar sorum hakkında bilgi verebilecek kişilerden yardım bekliyorum.

Yorum

İşleniyor...
      X