Duyuru

Collapse
No announcement yet.

müteahhit benden iskan ücreti istiyor ama!!!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• müteahhit benden iskan ücreti istiyor ama!!!

Merhaba arkadaşlar Ben evimi topraktan aldım ve en baştan sözleşme yaptım ama müteahhit oyunu kurallarına göre oynamıyor.Bana dairemi herşey tamam olarak 30.12.2011 tarihinde teslim edeceğini beyan etti ve eğer teslim olmazsa karşılığında bana her ay 750 tl ödeyeceğini ibraz etti sözleşmede geçiyor. Ama bundan hiç bahstmiyor ve hala benden iskan ve bikaç harç ücreti istiyor toplam 740 lira istedi ve ben hala evime geçebilmiş değilim aslında herşey tamam fakat iskanı alamadığı için su bağlanmış değil. Bende kendisine bana 2.5 aylık gecikmemin ücreti verirsen eğer bende ona harç bedelini ödeyeceğimi belirttim acaba yanlış mı dedim sözleşmenin 6. maddesinde geçerli olan yazı Şudur.

6. Bağımsız bölümün, 30.12.2011 tarihinde,SATICI tarafından alıcıya teslim edilmemesi halinde,
    SATICI, geciken her ay için, zararına karşılık olarak ALICIYA 750 TL tazminat ödemeyi kabul eder.
    Ancak daire teslimi en fazla 3 ay gecikebilir. 3 ay sonunda bağımsız bölümün teslim edilmemesi halinde alıcı dilerse
    tek taraflı beyanı ile sözleşmeyi fesh edebilir.Bu durumda, ALICININ, fesih tarihine kadar yapmış olduğu ödemeler en geç
    1 ay içinde fesih tarihindeki merkez bankası ticari reeskont faizi ile birlikte iade edilir.

--------------------------------------------------------------------------

Sizce Ne yapmam gerekiyor arkadaşlar.

Şantiyeden de su kulandırmıyor ve şuanda binada 4 aile 2 ayı aşkın süredir yaşıyor.
    Last edited by SAMET_YILDIZ; 14 March 2012, 23:50.
İşleniyor...
X