Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Teras Kat Kullanımı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Teras Kat Kullanımı

Bulunduğum binanın en üst katında oturmaktayım.Daire kapımın hemen yanında ki kapıdan terasa geçiş mümkündür.Aynı zaman da teras kendi balkonumun hemen yanındadır.Korkuluklardan atlayarak terasa veya tam aksi terasdan benim balkonuma geçiş mümkündür.Site yönetim kurulu teras'ın kullanımı ile ilgili karar alıp kullanımını kat maliklerine yasaklamıştır.Fakat daireme yakınlığından dolayı teras katı kullanmak istiyorum.Bu mümkün müdür?Yönetim kurulu kararına itiraz etme hakkım var mıdır?Eğer var ise nasıl bir yol izlemeliyim?

Diğer tüm kat malikleri de yararlanır.Masa kurup okey çevirirler.Mangal yaparlar.

Yorum

evet haklısınız.böylece iş çıkmaza girmiş oluyor fakat diğer kat maliklerinin kullanmasına itiraz edebilmem için haklı bir sebebim olduğunu düşünüyorum.Terasdan benim evin balkonuna geçmek mümkün olduğu için buna itiraz edebilirim diye düşünmüştüm.Sizce işe yarar mı?

Yorum

Ortak alan olduğu için size açılırsa onlarda yararlanmak hakkına sahiptir.Yani size özgülenemez.

İtiraz hakkınız yok değil.İtiraz edebilirsiniz.Fakat sonuçta herkesin yararlanmasına açıldığında rahatsızlık vermeleri kesindir.Hatta Forum alanlarında tam tersi olarak yararlanmanın engellenmesi için ne yapabileceğine dair Üst kat malikinin sorusu vardı.

O da Terasın diğer maliklerce kullanımından muzdaripti.

Yorum

İşleniyor...
        X