Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Site Yönetiminin İptali ve Blok Yönetimine Geçiş

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Site Yönetiminin İptali ve Blok Yönetimine Geçiş

Sitemiz 4 bağımsız bloktan oluşan 48 dairelik bir sitedir.Bugüne kadar site yönetimi rahatça yürütülmüş olmakla birlikte bundan sonrası için çok zorlanmaktayız.Acaba site yönetimini iptal edip bağımsız bloklar yönetimine geçebilir miyiz?

Yönetim planında buna ait bir açıklama varsa yapabilirsiniz. Yoksa yıllık olağan genel kurulda bununla ilgili karar almanız gerekmektedir.
    Av. Emre Heper
    http://www.emreheper.av.tr

Yorum

1-Anlaşıldığına göre bir parsel üzerinde 4 bloktan oluşan 48 bağımsız bölüm
      den oluşan siteniz tek yönetim planına göre yönetilmektedir.
      2-5711 sayılı yasanın yürürlüğe girdiği 28.11.2007 tarih öncesi kurulan toplu
      yapılara ait yönetim planlarının,bu tarihi takip eden 6 ay içinde değiştirilmiş
      olması gerekmektedir.
      3-KMK.nuna 5711 sayılı yasaya göre yapılan değişikle ilave edilmiş bulunan
      Madde 69-"Toplu yapı kapsamında bulunan parsel ve parseldeki birden çok
      bağımsız bölümü kapsayan ana yapıda ortak yerleri bulunan blok yapıların
      her biri,kendi sorunlarına ve yanlız o bloğa ait ortak yerlere ilişkin olarak,o
      blokta bulunan bağımsız bölüm maliklerinden oluşan blok kat malikleri kuru-
      lunca yönetilir...Toplu yapı kapsamındaki ortak yapı,yer ve tesisler,bu kap-
      samda yer alan bağımsız bölüm maliklerinden oluşan (Toplu Yapı Kat Malik-
      leri Kurulunca)yönetilir...
      4-Mevcut yönetim planınızın KMK.nun 69 ve 70.madde hükümleri esas alınarak
      değiştirilmesi ile sorunuzun çözümlenmesi uygun ve mümkün görülmektedir.
      Gaziemir:13.04.2012 M.Necdet Tüzün

Yorum

İşleniyor...
      X