Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kiracı 7-8 aylık aidatı ödemedi? Ne yapmalıyım ?

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Kiracı 7-8 aylık aidatı ödemedi? Ne yapmalıyım ?

  Merhabalar.

  Son zamanlarda başımızı ağrıtan bir olay karşısında yardımlarınıza başvurmak istiyorum.

  Sorun:

  Apartman sakinlerinden bir aile 7-8 aylık aidatını ödemiyor. Aile, apartmanda kiracı konumunda. Ev sahibi ise başka bir mevkide yaşamakta. öğrendiğimize göre bu adam kirasının da bir kısmını ödememiş. ev sahibi buna dava açmıs ve sanırım kirasını alabilecek. asıl sorun ise apartman aidatı. apartman sakinleri olarak bu sahıstan bir turlu aidat alamıyoruz ve kömür bitti bitecek. Adamın her seferinde ilerisi için bir tarih vermekte. tabi ki bir yere kadar.
  Bu konuda öncelikle ev sahibi ile kiracıyı evden cıkarması yönünde bir anlaşma yoluna başvurduk. fakat öyle görünüyor ki ev sahibinin bir sorunu yok bu konuda. kirasını da alıyor ne de olsa. biz de başka bir çözüm arayışına giriştik. bu yüzden sizden yardım talep etmekteyim. durumu avukata ve adli yollara taşımayı düşünüyoruz. bu konuda görüşleriniz nelerdir? işlemler ve muhtemel sonuç hakkında bilgilendirebilir misiniz beni?

  Bir de bu konuda kafamızı karıştıran bir şey var. durumu adli yollara taşırken, şikayetçi olacağımız taraf ev sahibi mi olmalı yoksa aidatı ödemeyen kiracı mı?

  cevabınızı buradan takip etmeye çalışacağım. mümkün ise su adrese de mail atabilir misiniz cevaplarınızı - ( umut6716@gmail.com ). takip etmem daha kolay olacaktır.

  şimdiden çok teşekkür ediyorum.

 • #2
  Ekleme...

  belirtmeyi unuttuğum bir detay var. Apartmanda resmi bir yönetim yok. yani belge (herhangi bir makbuz) mevcut değil bu konu ile ilgili.

  Yorum


  • #3
   Bu kanunda kat maliklerinin borçlarına dair olan hükümler, bağımsız bölümlerdeki kiracılara ve oturma (Sükna,) hakkı sahiplerine veya bu bölümlerden herhangi bir suretle devamlı olarak faydalananlara da uygulanır; bu borçları yerine getirmiyenler kat malikleriyle birlikte, müteselsil olarak sorumlu olur.


   (Değişik fıkra: 13/04/1983 - 2814/9 md.) Gider veya avans payını ödemeyen kat maliki hakkında, diğer kat maliklerinden her biri veya yönetici tarafından, yönetim planına, bu Kanuna ve genel hükümlere göre dava açılabilir, icra takibi yapılabilir. Gider ve avans payının tamamını ödemeyen kat maliki ödemede geciktiği günler için aylık, (Değişik ibare: 14/11/2007-5711 S.K./9.mad.) yüzde beş hesabıyla gecikme tazminatı ödemekle yükümlüdür.

   Yorum


   • #4
    tekrar teşekkür ediyorum.

    Yorum

    İşleniyor...
    X