Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kombi Bakım Bedeli Kime Ait?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kombi Bakım Bedeli Kime Ait?

Herkese merhabalar,
    Lütfen bu konuda bilir kişiler yardımcı olsun. Öğrenciyiz ve acil yardım istiyoruz.
    3 yıldır aynı evde kiracı olarak oturmaktayız.
    Evsahibimiz kombinin bakımını yaptırmak istiyor ancak bakım bedelini kiracı olarak bizden talep ediyor.
    Kombi gibi demirbaşların bakım ücreti kiracıya mı yoksa evsahibine mi aittir.
    İlginiz için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz.

Yarı yarıya paylaşın olsun bitsin.Daha önce en son ne zaman bakım yaptırmış,en son yaptırdığı bakımdan bu zamana ne zaman geçmiş, her kombinin bir ömrü vardır.Kullanımdan dolayı eskimiş parçası yenilenmek zorunda olan bir kombinin masrafının kiracıya ödetmek olmaz.Meğerki kiracı kullanım hatası nedeniyle kombiyi bozmuş olsun.

Demirbaşların kullanımdan dolayı iyi halde tutulmasını gerektiren masraflar kiracıya ,içinden parça değişikliği ,kullanım ömrünü tamamlama durumu oluşturan yüklü tamir ise kiraya verene aittir.

Yorum

Cevap için teşekkürler. Ev sahibi unuttu galiba bu aralar sesi pek çıkmıyor İnşallah hiç hatırlamaz...

Yorum

unutmaz

arkadaşlar benim başıma da aynı sorun geldi unutmaz merak etmeyin yarın bir gün yine sorun yaşayacak olan sizsiniz gerekiyorsa tamirinizi yaptırın kiradan düşün kombi yetkili servisinden arızanın neden kaynaklandığına dair yazılı kayıt birşey oluşturmasını isteyin. kombinin bakımı konusunun kime ait olduğunu ben tam net öğrenemedim.

Yorum

ev sahibi evini kiraya verirken servis çağırıp bakımını ve bakım esnasında arıza yapmış veya yapabilecek parçaların değişimini yaptırıp kombi veya klimasını temiz ve sorunsuz bir şekilde kiracısına servis formu ile birlikte teslim edecek .Daha sonrasında kiracı her yıl periyodik olarak kombi yada klimanın bakımlarını yaptırmak zorundadır.Sıcak su ile ilgili oluşabilecek arızalar kiracıya aittir.Genel olarak ana parça arızaları yada dış etkenden kaynaklanan arızalar ev sahibine aittir .Sonuç olarak ev sahibi size kombi yada klimayı bakım yaptırıp teslim ettiyse sizde kiralanan yerden çıkarken kombi ve klimanın bakımını yaptırıp mülk sahibine teslim etmek zorundasınız .

İSTAMER TİCARET KOMBİ KLİMA SERVİSİ

Yorum

İşleniyor...
          X