Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Dükkanımdan Kiracıyı Çıkarmak istiyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

  • Dükkanımdan Kiracıyı Çıkarmak istiyorum

    dükkanımı 19 ocakta kiraya verdim. ay başında uğraşılarımla kiralarım hep aldım. ancak genelde çok kavga ediyoruz. bıkttım artık kavga yaşamaktan. sinir stres oluyorum her ay.

    ben bu kiracıyı çıkarmak istiyorum. ocak başında yada aralık ayında ihtarname çeksem çıkarabilir miyim? ne zaman çıkar bu süreçte ?
    nasıl bir yol izlemem lazım?

    şimdiden tşekkür ederim...

  • #2
    Kiralarınız ödenmiyorsa yapacağınız iş haciz ve tahliye talepli olarak icra dairesinde takip yapmaktır.Ödeme emri yolladığınızda icra dairesinden süresi içinde ödemezse tahliyesini icra hukuk mahkemesinden isteyebilirsiniz.

    Yorum


    • #3
      Orjinal yazı sahibi: Keenlemyekun View Post
      Kiralarınız ödenmiyorsa yapacağınız iş haciz ve tahliye talepli olarak icra dairesinde takip yapmaktır.Ödeme emri yolladığınızda icra dairesinden süresi içinde ödemezse tahliyesini icra hukuk mahkemesinden isteyebilirsiniz.
      şimdi düzgün ödüyor sorun o değil...
      ben yeni kira döneminde sözleşmeyi yenilemek istemiyor..
      ne yapmam gerekir...

      Yorum


      • #4
        Kiraları zamanında ödediği sürece çıkartamazsınız.Çıkartmanız için Kira Hukuku Forumunun üzerinde olan 6570 Sayılı kanundaki Tahliye şartlarını okuyunuz.

        Yorum


        • #5
          Kira sözleşmesi süresiz miydi?

          GAYRİMENKUL KİRALARI HAKKINDA KANUN

          Kanun Numarası: 6570

          Madde 11. Kiracı kira müddetinin bitmesinden en az on beş gün evvel mecuru tahliye edeceğini yazı ile bildirmediği takdirde sözleşme aynı şartlarla bir yıl uzatılmış sayılır.

          Yorum


          • #6
            Orjinal yazı sahibi: bcanp View Post
            Kira sözleşmesi süresiz miydi?

            GAYRİMENKUL KİRALARI HAKKINDA KANUN

            Kanun Numarası: 6570

            Madde 11. Kiracı kira müddetinin bitmesinden en az on beş gün evvel mecuru tahliye edeceğini yazı ile bildirmediği takdirde sözleşme aynı şartlarla bir yıl uzatılmış sayılır.
            hayır bir senelik kria sözleşmesi yaptım.
            şimdiden sözleşme bitiminde çıkması için ihtar çekicem. ne olur ne olmaz şimdiden eline geçsin diye...

            1- bu şekilde yapsam olur mu?
            2- bu şekilde olursa ne zaman çıkar... direk sözleşme bitim tarihinde mi yoksa süre mi tanınıyor?

            Yorum

            İşleniyor...
            X