Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kamu davası

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kamu davası

merhaba.14 ay önce çalıştığım işyerinde biriyle tartıştım.karşılıklı bağrışma oldu aramızda.herhangi bir fiziksel temas darp vs.olmadı.ama 2 gün sonra şirketin avukatı (tartıştığım kişinin aile dostu) yanıma geldi ve kapıyı kapatıp bana bi belge imzalatmak istedi.belgede benim o şahsı ölümle tehtid ettiğimi,hakaret ettiğimi vs.yazan bilgiler içeriyordu.ve 4 şahit imzası vardı.ki şahitler o şahsın astlarıydı.tabiki imzalamadım.ayrıca avukat "o bayanın eşi öğrenseydi buraya gelseydi ne olurdu? ve "bende sinirlendiğim birine belimdeki silahı çıkarıp ateşmi etmeliyim"şeklinde konuşarak bana psikolojik baskı ve üstü kapalı tehtitde bulundu.ben şok içinde olduğumdan dinledim sadece.imzalamıyorum deyince savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.imzalamamakta ısrar ettim.daha sonra bana "eğer özür dilersen savcılığa gitmeyiz"dedi ve bende özür diledim konu kapansın diye.ama işime son verildi ve özür dilememe rağmen savcılığa verdiler.karakola ifade vermeye gittim ve durumu anlattım.elime dün savcılıktan gelen bi yazı ulaştu ve şu yazıyordu. "şüphelinin yargılanmasının mahkemenizde yapılarak müsnet suçlardan eylemine uyan TCK nun 106/1 ve 125/1-4 maddeleri gereğince cezalandırılması,şüpheli hakkında TCK nun 53. maddesinin uygulanması,KAMU ADINA TALEP ve İDDİA OLUNUR" yazıyor.anladığım kadarıyla şahıs şikayetinigeri çekmiş ama savcı kamu davası açmış.bunla ilgili nasıl bi karar çıkar?ne yapmalıyım?davayı düşürmek mümkün mü? saygılar..
İşleniyor...
X