Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Asgari Geçim İndirimleri alınamıyor ve maaşların ödenmesi sarkıtılıyor..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Asgari Geçim İndirimleri alınamıyor ve maaşların ödenmesi sarkıtılıyor..

Selamlar,

Gerekli Birimlerin bilgilendirilmesi amacıyla 2008 - 10. ay'dan bu yana geçim indirimi ücretlerimizin alınamadığını ivdbbsk@ivdb.gov.tr adresine bildirdim. Yani böylece 2010 - 3. ayına kadar olan 16 aylık asgari geçim indirimimizi alamadık. Daha evvelki aylarda da gerekli kurumlara bu konuda şikayet e-mailleri yollamamıza rağmen kayıda değer bir gelişme göremedik şirket olarak. Geçtiğimiz yıl içerisinde SSK'sız çalıştırılan elemanlardan dolayı müfettişlerin Reklam Şirketimize baskın yapmalarını da izledik ama sadece izlemekle yetindik çünkü patronlarımız ilgili müfettiş beyleri nasıl olduysa ikna ederek onları ceza yemeden ve geçim indirimlerimizi alamadığımızı şikayet edemeden gönderdiler.

Biz defalarca Asgari Geçim indirimlerimizin ödenmesini istememize rağmen (çünkü bizim geçim indiririmimiz tutarında meblağ şirketin vergi ödemelerinden düşürülüyor) ve işverenimizin biz çalışanlara bu miktarı her ay maaşla birlikte ödemesi gerekiyor ama alamıyoruz, 16 aydan bu yana oyalıyor. Vergi zamanı geldiğinde devlet kendisine gerekli indirimi sağlıyor ama...

Bunun dışında 3 senedir zam alamıyoruz. Yaklaşık 2 yıldır da maaşlar ikiye bölünerek tarihleri belirsiz bir sekilde sarkıtılarak ödeniyor.
    SSK primlerimiz ise asgari ücretten ödeniyor ve işveren kendine avantajlar sağlıyor.

Yine bunun dışında mesai ücreti olmaksızın 3-4 yıldır fazla mesai ye zorlanıyorum.

En son 3 gün evvel de sadece sabah mesai ye rahatsızlığımdan dolayı 30dk geciktim diye herkesin içinde bana istemiyorum seni kovdum git dedi ama tazminatımı sosyal haklarımı öderseniz giderim dediğimde ise odasına girdi ve ses çıkarmıyor bu duruma.. Yani ne olacağım belirsiz sekilde 3 gündür çalısıyorum yine de ve isimin basından ayrılmadım..

Nasıl bir yaptırım uygulayabilirim ve tazminatlarımı alarak iş akdimin feshini sağlayabilirmiyim arkadaslar?

Yardım ve fikirlerinizi bekleyeceğim....
    İyi çalısmalar..........
    Last edited by engin gurtepe; 10 March 2010, 14:10.

sanırım bu işlerden anlayan çıkmayacak...

Yorum

İş hukuku forum alanlarında benzer cevaplar verilmiştir.Oradan okuyup yararlanınız.

Yorum

bende agi lerimi alamıyorum ve asgari ücretin yarısını zor alabiliyorum :S 200 lira alıyorum dilekçemi verdim kim bilir ne zaman sonuç gelir :Sq

Yorum

dilekçeni verdiysen sikayet gibi birsey yaptıysan bölge çalısma müdürlüğüne sonuç alırsın birkaç aya ilgileniyorlar ve artık o kadar beklemeye bende razıyım.
          Bizim aylıkları verirken imzalattıkları maas bordrolarını artık imzalamamaya karar verdim çünkü bordrolarda AGİ de ödendiğine dair ibare varmıs öyle duydum. Bizde dilekçe verdik bölge müdürlüğüne ihbar ettik ama imzalanan bordrolar yüzünden sanırım kurtarır paçayı bizim işveren...
          Devlet bu hırsızlara öyle güzel yollar sunuyor ki adamlarda söğüşlüyor çaresizlik kötü..
          Birisi de geçmis yazıları incele demis te kafamızın içi karmakarısık haberi yok sanki........

Yorum

maaşimi alamıyorum

5 aydır maaşimi alamadım aile geçım indırm parasını vermıyor ne yapmam lazım acaba

Yorum

İşleniyor...
            X