Duyuru

Collapse
No announcement yet.

iş fesihi ve işyerinin iflası sonrası alacaklarım?

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • iş fesihi ve işyerinin iflası sonrası alacaklarım?

  2009 yılı sonlarında işyerimin birkaçaylık maaşımı ödenmemesi nedeni ile İş Kanunu’nun 24/II-e bendine dayanarak noter kanalı ile iş hakkımı fesih eden ve alacaklarımı detaylı olarak içeren ihtar mektubu ile işyerimden ayrıldım.

  daha sonra ayrılmış olduğum işyerim iflas gösterdi ve firmayı kapattı.

  Firmanın iflas etmiş olması şirketten almam gereken maaş alacakları ve kıdem tazminatımı almamı engellermi? teşekkür ederim.....

 • #2
  İşveren firma ticaret mahkemesinden resmi iflas kararı çıkartmışsa bir iflas masası oluşturulacaktır.İşçi alacakları öncelikli alacaklardandır.İflasın açsılmasından sonra alacağınızı iflas masasına kaydettirmelisiniz.İflas sürecinde şirketin alacakları ve mevcut varlıklarından borçlularına öncelikli alacaklardan başlanarak ödeme yapılacaktır.Şirket iflas öncesi varlıklarını kaçırmamış ve en azından işçi alacaklarını karşılayabilecek kadar alacağı ve varlığı mevcut ise ücret alacaklarınızı biraz gecikmeli de olsa tahsil edebilirsiniz.Ancak şirket yetkilileri tamamen kötü niyetli ise iflas istemeden mal ve varlık kaçırmıştır.O zaman ücret alacaklarınızı tahsil etme şansınız azalır.

  Yorum

  İşleniyor...
  X