Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ehliyetin geri alınmasının iptali

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Ehliyetin geri alınmasının iptali

  27.03.2011 tarihinde Trafik ekiplerinin yaptığı kontrolde alkolmetre ile yapılan ölçümde 62 promil alkol tespit edildi.Alkol almadığımı belirtmeme rağmen Trafik kanununun 48/5 maddesi gereği İdari para cezası ve sürücü belgemin 2 yıl geri alınması cezası uygulandı.Israrlarıma rağmen Sağlık kurumuna götürülmedim ve tüm tutanaklar zoraki imzalattırıldı.Kendi imkanlarımla Devlet hastahanesine gittim.Yaklaşık 2 saat sonra Kanda yapılan alkol testinde 0 promil çıktı.DAha sonra Sulh ceza mahkemesine para cezasının iptali ve sürücü belgemin iadesi için dava açtım.08/09/2011 tarihinde dava sonuçlandı.Mahkeme idari para cezası ve 20 ceza puanının kaldırılmasına karar verdi ancak ehliyetin geri alınmasına dair karara karşı görevsizlik kararı verdi.İdari mahkemeye dava açma durumun da kazanmam mümkün mü? İdari mahkemeye nasıl bir dava dilekçesi yazmalıyım?Daha önceki Sulh ceza Mahkemesi yoluyla Dava dilekçemi gönderebilir miyim?Süre 30 gün mü yoksa 15 gün müdür? Yardımcı olur musunuz? Teşekkür ediyorum.

 • #2
  Idare mahkemesine dava açsanız kazanırdınız ama malesef idare mahkemesine dava açma hakkınız olan 60 günlük süre geçmiş bulunuyor.

  Yorum


  • #3
   Sayın Ceyda SEZGİN ,Adli yargının görevsizlik kararı 60 günlük süre aşımını ortadan kaldırmıyor mu?Sulh ceza hakimliği neden davanın ilk aşamasında bu görevsizlik kararını bana tebliğ etmedi.Böyle bir davada karar vermek için 5 aylık bir sürenin geçmesi ne kadar normal?Verilen bir dilekçeye 30 günlük sürede olumlu ya da olumsuz cevap almak vatandaşın yasal hakkı değil mi?

   Yorum

   İşleniyor...
   X