Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Dilekçeye Israrla Cevap Verilmemesi Durumu

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Dilekçeye Israrla Cevap Verilmemesi Durumu

  Bir kamu kurumu ile sınav başvurumu kabul etmemesi ile başlayan bir dilekçe harbi yaşamaktayız.

  Kısaca durumu özetlemek istiyorum; kamudan alım yapan bir kuruma sınav başvurumu götürdüğüm gün tabi olduğum personel kanunun uygun olmadığı bahane edilerek başvurum kabul edilmedi. Bende aynı gün dilekçe vererek bunun doğru olmadığını ve başvurumun kabul edilerek sınava girmemin sağlanmasını talep ettim. Ancak kurumdan herhangi bir yanıt alamadım. Kişisel bazı sebeplerden dolayı konu ile ilgilenemedim ve bu arada 60 gün geçmiş oldu. Böylelikle idari bir dava açma şansımda bildiğim kadarıyla kalmadı.

  Kurum ile o günden bu yana devam eden bir dilekçe verip cevabını alma savaşı başladı. Sınav başvurumu kabul etmemek için gösterdikleri iki konuyu da çürüttüm.

  Ancak ben talebimde sadece sınavın iptali v.s. talep etmiyorum. Talebim dilekçeme cevap vermeyen ve bu konuda sorumluluk taşıyanların da idari yönden cezalandırılması. Eğer yanlış biliyorsam lütfen düzeltin ama Dilekçe Hakkı Kanunu ve ilgili Başbakanlık Genelgesi dilekçeye 30 gün içinde cevap verilmesini emrediyor. Bu durumda cevap vermeyen kişi veya kurum bu Kanun ve Genelge hükümlerine muhalefet etmektedir ve bu sebepten dolayı en azından idari olarak cezalandırılması gerektiğini düşünüyorum.

  Herhangi bir tavsiye verebilecek kişilere şimdiden çok teşekkür ediyorum.

  Selamlar

  Not: Forumda gereksiz yer işgal etmemek için konuyu kısaca anlattım. Eğer ilgilenen olur ise ayrıntılı bilgilendirme yapabilirim.
İşleniyor...
X