Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tehdit, Hakaret, Basit Yaralama Hakkında

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Tehdit, Hakaret, Basit Yaralama Hakkında

  arkadaşlar bir konu hakkında fikir almak istiyorum bilgisi olan avukat arkadaşlar varsa beni bu konuda bilgilendirirse sevininirim şimdiden teşekkürler

  olay bir kişinin rahatsızlığı sonucu kartal araştırma hastanesinin aciline gidildiğinde doktorla yaşanan bir olaydan kaynaklanmaktadır.şeker hastası olan ve ayağı kangren olan bir baba yanında eşi ve oğlu ile kartal araş. hastanesi ortepedi bölümüne gitmişlerdir.orada doktorun ilgisiz kalması sonucu ve hasta yakınına küfür ederek odadan çıkmalarını istemiştir. bu arada küfür karşısında hasta yakınları ile doktor arasında münakaşa geçmiş karşılıklı hakaret edilmiştir.hasta yakını doktora vurmadığı halde kendisine vurulduğu halde doktor kendi hastanesinden rapor alarak şikayette bulunmuştur. bu olay karşılığında hastanın oğlu ve hasta karakolda 2 gündüz 1 gece tutulmuştur. ve savcıya çıkarıldıktan sonra serbest bırakılmıştır. olay üzerinden 1 yıl geçildikten soınra savcı dava açmış bulunmaktadır.
  şüpheliler : hasta,hasta yakınları ve doktor
  davacı : kh
  sevk maddesi:
  - hasta ve oğlu için tck 86/2-3-c, 125/1-3-a, 53 (doktora yönelik )
  - doktor için 86/2-3-d ,125/1-4,53 (hasta ve hastanın oğluna yöenlik)
  - hastanın eşi için tck 86/2-3-d,53 (doktora yönelik )
  deliller : iddia,müşteki ve tanık ifadeleri,görev belgeleri,doktor raporları ,yakalama tutanakları ,hastane belgeleri ,ve tüm dosya kapsamı

  merak ettiğim böyle bir durumda hasta ve yakınları ne yapabilir?
  eğer doktor haklı olduğunu ispatlarsa hasta ve yakınları ne ceza alırlar ?
  hasta ve yakınları şahit olmadığı için haklılığını nasıl ispatlayabilir ?(güvenlik görevlilerini ve orada çalışanları doktor şahit olarak yazmış bulunmaktadır )
  hasta ve yakınları karakoldan çıktıktan sonra hastasıyla ilgilenmek zorunda olduğu için ve olayın kapandığını zannettiğii için dava açmamıştır.
  ayrıca hastanın bu olaydan 1 veya 2 ay sonra ayağı kesilmiştir.

  mahkeme sonucunda savcı neye karar verir ? hasta ve yakınları nasıl bir ceza alır.? paraya çevrilmesi halinde bu tutar ne kadar olur ?
İşleniyor...
X