Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yurtdışı Websiteden Alışveriş

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yurtdışı Websiteden Alışveriş

Sayın Hukukcu Dostlar,

Ebay uzerinden satin almayi planladigim ancak kargo ucretini yuksek buldugum icin MyUS adi verilen ve Amerika'dan size adres temin edip, ardindan da satin aldiginiz urunleri Turkiye'ye gonderen bir website araciligi ile alisveris yaptim. Siteye uye olurken, standart uyelik ucreti olan 10 USD odedim, site cok ucuza kargo gonderdigini falan iddia ediyordu. Lakin satin aldigim urun bu websitenin bana temin ettigi adrese gidince once bana ait paketin 0,5 libre agirliginda oldugu ibaresini website uzerinden gordum hemen ardindan paket agirligim 1 libre olarak gorundu ve bu paket icin 17 USD ye aldigim urunu Turkiye'ye 40 USD ye gondereceklerini soylediler.
    Sistemlerine bildirdigim kredi kartimin limitini tam da o gun kullandigim icin 40 USD yi cekemediler ancak aldigim urunu de Turkiye'ye sistemleri otomatik olarak gonderdigin, urunu gondermis bulundular. Gerci ben, urun yola cikmadan urunu ve hizmetlerini istemedigimi belirten bir mail mesaj yazdim, buna karsin gonderiyi iptal etmenin de 20 USD karsiliginda ypilabilecegini soylemislerdi. Ben de websiteye kizdigim ve guvenilir bulmadigim icin Onlara bildirdigim kredi kartimi iptal ettim yani artik ellerinde kredi karti bilgim yok.
    Bana bir uyari maili gonderdiler, bugun de 2. uyari diye kredi kartima ulasamadiklarini, sisteme girip durumu kontrol etmem gerektigini bildiren bir uyari gondermisler.
    Sormak istedigim husus su; bu website bana herhangi bir hukuki yaptirim uygulayabilir mi ?
    Simdiden tesekkurler, saygilar...

alışverişinizi paypal ve benzeri siteler aracılığı ile yapmanız halinde daha güvenli ve sorun halinde muhattap bulabileceğiniz bir yapı bulursunuz.

Yorum

NÆ¡i nÃ*y dịch vụ tốt

Ship hÃ*ng đúng hạn

Yorum

İşleniyor...
      X