Hukuk Forum

Geri git   Hukuk Forum > Borçlar Hukuku - Ticaret Hukuku - Tüketici Hukuku - İcra İflas Hukuku - Sigorta Hukuku Forum Alanı > Borçlar Hukuku

Borçlar Hukuku Alacak, Borç, Sözleşme İlişkileri, Borçlar Genel Hukuku, Borçlar Özel Hukuku, Sorumluluk, Haksız Fiil, Tazminat Hukuku, Devir, Feragat, Kira, İcap, Kabul, Sorumluluk, Muvazaa, Gabin, Zamanaşımı, Leasing

Seçenekler Stil
Alt 13 September 2009, 04:37
ahmetarslankurt ahmetarslankurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Junior Member

Standart yetkisiz imza

Sayın Avukat arkadaşlar başka sitelerden yeterli bilgiyi alamadım.
3 sene kadar önce çalışmakta olduğum şirketin birikmiş elektrik borçları nedeniyle tedaş a taksitlendirme talebinde bulunuldu ve kabul edilince işlemleri yapmak için şirket çalışanı olarak ben gittim. Taksitlendirme yapıldı ödeme planı verildi. Bu ödeme planını aldım ve imzaladım. Bu arada tam hatırlamamakla birlikte birde senet çıkardılar ve imzala dediler ben şirket ve imza yetkilisi olmadığımı söylememe rağmen farketmez önemli değil dediler ve bende gaflet anı şirket kaşesi bastım ve imzaladım. Tutar tanzim tarihi varmıydı onuda anımsamıyorum. Tabi o taksitler ve sonradan yapılan 3-4 taksitlendirme daha ödendi. Başka senetlerde şirket ortaklarına ait kefalet olarak verildi. Fakat şirket geçen sene battı ve hiç bir varlığı kalmadı. Ben şirket batmadan 4 ay önce işten ayrılmıştım. Şu anda yüklü miktarda tedaşa borcu var, ödeme durumu yok. Elektriği borçtan dolayı kesileli tam 1 sene oldu. Duyumlarıma göre tedaş tarfından dava süreci başlamış. Senette kaşe varsa bende imza yetkilisi olmadığıma göre sorumluluğum nedir. Muhtemelen senede kaşe vurdum ve kaşe üzerine imza attım. İsmimide yazmadım. İmzanın benim olduğu tesbit olursa bu durumda yetkisiz durumda imza atmaklamı suçluyum kefalet gibi bir sorunum olurmu. Ayrıca Tedaş tarafından bir çok taksit ve fatura da tahsil edilmeden enerji verilmeye devam edilmiş.(10 ay)
Olay benim açımdan yargıya giderse nasıl sonuçlanabilir. Ayrıca uyap tan bu konuda herhangibir takipte yok. Bu güne kadar bir şey çıkmadığına göre o senet dikkate alınmamış olabilirmi çünkü senette şahsımın adres telefon falan yoktu. Bunun dışında da benimkinden sonra verilen ve tanınan başka şahıslara ait ve şirket ortaklarına ait senetlerde vardı. hergün bunu düşünmekten uykularım kaçar oldu. Bu konuda nerelerden bilgi edinebilirim. cevap veren Avukat arkadaşlara teşekkür ederim

Seçenekler
Stil