Hukuk Forum

Geri git   Hukuk Forum > Genel Sohbet ve Tartışma Forum Alanı > Genel Sohbet Alanı

Seçenekler Stil
Alt 14 November 2010, 13:47
mehmetgümüş mehmetgümüş isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Post Kaçak Elektrik Cezası

Sayın Avukatlar Ve Arkadaşlar,
Zanedersen Çoğu Arkadaşın Bildiği Kaçak Elektirik Sorunu İle İlgili Yardım Edebilecek Fikir Verebilecek Arkadaşlardan Yardım Rica Ediyorum..
2007 nin Şubat Ayından İtibaren Ailemle Kiraladığım Dairede Kiracı Sıfatıyla Bulunuyorum,
20010 nun Mart Ayında Tedaş Yetkilileri Konturol Ettikleri Elektirik Sayacımda Kaçak Elektirik Vardır Diye Tutanak Tuttular.. Ve Bana Kaçak Cezası Olarak 302 TL Ödettiler. Daha Sonradan Öğrendiğime Göre Bu Para Etkin Pişmanlık Ücreti Olarak Kayıtlara Geçmiş. Bir Müddet Sonrada Yönetici Saatım Arızalı Diye Saatımı Değiştirdi. Bu Kaçak Elektiriğin Tutanak Gerekçesi İse ( SAYAÇ HARİCİ KABLO ÇEKEREK AYNI FAZA DENK GETİREREK YARI ORANINDA ENDEKS KAYBINA NEDEN OLMAK SURETİYLE ELEKTİRİK TÜKETMEK ) Ben Kiracı Olarak Oturduğumdan Bu Güne Kadar Tüm Gelen Elektirik Faturalarımı Ödedim. Benden Önce Birkaç Kiracı Daha oturmuş Bu Dairede..Savcılık Beni İfade Vermeye Çağırdığında Bu Kaçağı benim Yapmadığımı Benden Önce Oturan Kiracılardan Birinin Yapmış Olabileceğini İfademde Belirtim.. Daha Sonra Bana Mahkemeden Mahkeme Kağırdı Geldi Şubat 20011 De Mahkemeye Çıkacağım.
Mahkeme Kağırdında 142/1.f - 168/1 ve 53 Yazıyor.
Ben Daha Önce Hiç Bir Suçtan Mahkemeye Çıkmadım Trafik Cezam Bile Yok.
Bilgi Verecek Ve Yardım Edebilecek Arkadailara Sorum Şu?
Bu Dava Nasıl Sonuçlana Bilirir ?
Bunu Benim Yapmadığımı Kanıtlatacak Birşey Varmı?
İlginiz İçin Teşekür Ederim.
Alt 15 November 2010, 13:24
Keenlemyekun Keenlemyekun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Asil Üye

Alıntı:
Tüm Gelen Elektirik Faturalarımı Ödedim. Benden Önce Birkaç Kiracı Daha oturmuş Bu Dairede..Savcılık Beni İfade Vermeye Çağırdığında Bu Kaçağı benim Yapmadığımı Benden Önce Oturan Kiracılardan Birinin Yapmış Olabileceğini İfademde Belirtim..
Her ay işleyen faturanın düşük geldiğinden dolayı şüphelenmediniz mi?

Bu yapılan mekanik hileleri görmeniz mümkün olmadı mı?Saatin mührüyle oynamadan bu mekanik işlemler yapılamaz.Mühür ile oynanmışsa saat açılmışsa bunu kontrol memurları da görememişse siz nasıl göreceksiniz?

Normal fatura ile harcamanız gereken arasındaki oran nedir.Yarı oranında mıdır.?Kaç aydır bu şekilde bu saati kullandınız.Öncesindeki kiralık olarak oturduğunuz yerde ne kadar kullanımınız vardır.O kullanımla karşılaştırtığınızda ne çıkmaktadır.?

Sizden önceki kiracının kullanım faturaları da karşılaştırılacak.O da aynı şekilde o miktarlarda kullanıyorsa onun bu sistemi kurmuş olduğu düşünülebilir.
Alt 19 November 2010, 16:08
mehmetgümüş mehmetgümüş isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Post Sayın Yönetici

Sayın Yönetici,

Öncelikle konuyla ilgilendiğiniz için teşekür ederim..
İlk önce sorularınızı cevaplamakla başlamak istiyorum..Ben elektirik, mekanik işlerden, anlamadığım için saattaki mühür olayına açıklık getiremem...
Ben bu ende 2007 nin şubat ayından itibaren oturuyorum,bu güne kadar gelen tüm faturalarımı ödedim ve hiç gelen faturaları sorgulamadım..eşim ve ben bütün gün çalışıyoruz iki çocuğumuzda bütün gün okulda ve dersanedeler..
Çoğu zaman tedaştan geldiler fakat hiç kimse bana böyle bir sorun olduğunu bildirmedi..Benden önce oturan bir kaç aile olmuş...
aca şu güne kadar tüm oturanların faturası çıkarılabilirmi?
ben tedaşa gittiğimde bana 2006 nın 10 ayından bugüne kadar olan faturaları verdi ben ise evda 2007 nin şubat ayından itibaren oturmaktayım ve şunuda belirtmek istiyorum ben bu evi 2007 nin şubat eyında kiraladım ailem ise yurt dışından 2007 nin eylül ayında geldi ben yanlız olduğum zaman bile ailemle birlikte oturduğum elektirik faturalarında değişiklik olmadı 30 ile 40 TL den aşıya fatura ödemedim..

Teşekür Ederim...
Alt 29 December 2010, 13:34
thealone thealone isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Sayın yönetici
Yeni bir başlık mı açacağım bilemedim, o yüzden buraya yazmaya karar verdim.
Ben 2007 yılında öğrenciydim. Bu süre zarfında ev arkadaşımla beraber kaçak elektirikten yakalandık. Sonra ceza ödedik bir miktar. O zaman için kapanmıştı bize ne dedilerse onu yaptık. Yıllar sonra okulum bittikten sonra beni polis çağırdı karakola ifade için. Gittiğim de gene karşımda bu dosya kaçak elektirik dosyası ve gene ifade verdim. Zannedersem ev sahibimiz şikayetçi olmuş. Benim de tam memurluk için hazırlandığım zamanlar. Şimdi benim için önemli olan konu şu ki ben memur olamazmıyım. Herhangi bir hapis cezası almadık bundan dolayı sadece o sıra acil paralar yatırdık tedaş'a ve bundan başka hiçbir adli olayım yok. Memur olabilir miyim? olamaz mıyım sizce. Lütfen bana mesaj gönderin çünkü bu benim için çok önemli.
Alt 31 January 2011, 22:11
teory teory isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

thealone, cezanın işlenmesi ve sana ulaşması gibi detayları benimle paylaşabilir misin? Benim de başıma bir talihsizlik geldi. Ve ben de böyle bir durumun sicildeki yeri ve kamusal alanda yaratabileceği sonuçlarını merak ediyorum.
Yakın zamanda cevaplarınırsa çok mutlu olurum.

İlgili Hukuk Terimleri
kaçak-kaçak elektirik-elektirik cesası-

Seçenekler
Stil