Hukuk Forum

Geri git   Hukuk Forum > Ceza Hukuku - Ceza Muhakemesi Hukuku - Ceza İnfaz Hukuku Forum Alanı > Ceza Hukuku

Ceza Hukuku Ceza Hukuku Mevzuatı, Makale ve İçtihatlar, Ceza, Suç, Gözaltı, Hapis, Arama, Tutuklama, El Koyma, Para Cezası, Erteleme, Yakalama, İzleme, Şikayet, Dinleme, Cezaevi, Hüküm, Temyiz, TCK, Meşru Müdafaa

Seçenekler Stil
Alt 2 December 2010, 08:55
murtikus murtikus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Standart site güvenliği ve kamera kayıtları

selamlar ..tokı nın yapmıs oldugu sıtede oturuyorum,her aksam iş donusu arabamı sıteye parak edıyorum ve sabah sılecegımın kalkmıs oldugunu goruyorum,yanı sag tarafımda cok zor gırılcek sekılde bosluk var ,ama zorla dıger arac gırmıs park etmıs ,sabah bunu gordugumde onun yaptıgından suphelendım.neyse dedım.ancaK bundan 2 saat sonra aracımın yanında dururken tavanın boylu boyunca cızılmıs oldugunu fark ettım.bu sefer guvenlıge gıdıp kamera kayıtlarından benım yanıma gıren aracın bunu yapmıs olup olmadıgını gostermesını ıstedım,oda baktı ve gosterdı ,arac 25 persembe gece 11,45 te gelıyo bak dıyo,zorla yanasıyo cıkıyo aractan benım araca egılıyo sılecegı kaldırıyo surtunerek cıkıyo ,bosluga gelıyo ve donup arakaya araclara bakıyo, barız bellı,ama cızdıgı bellı olmuyo neyse dıyom... yapan benım yan daıre komsu oldugunu goruyoz,ve bunu ona kıbarca soruyom kaldırdınmı sılecegımi dıye derken tartısma buyuyo ve ıftara attıgımı one surerek 155 e sıkayette bulunmus dun polısler geldı gıttık karakola.davacımısın dıyo bana ve ona amir,
ben degılım dedım o olursa bende olurum dedım.o kısıde guvenlıge gıtmıs onada gosterdıklerı kamra kayıtları 26 gecesı 12:20 , bana farklı ona farklı gosterılıyo ben olayı kapatmaya calısırken bunlar benı karakola kadar aldırldılar.sımdı hem guvenlıgı hemde bu kısılerı tekrar savcılıga vermek ıstıyorum,guvenlık bana gosterdıgı kayıtları bunlara gostermedıgı ıcın.cunku ben gvenlıkte bakarken g.amırı yav dedı bukadar onemlımı ,bosver falan dedı en basta..bende dedım tmm komsuyuz buytmeyelım haklısın.ama gorunuyokı guvenlık olayı kapatmak ıcın baska kayıtları gosterıyo.ama sımdı ben bu sefer dusunmeye basladım acaba yanlıs kısıdenmı suphelenıyorum.vıcdanen rahat degılım emın oldugum goruntulerden haksız durmuna nerdeyse ben dustum.ama sonucta ortada benım arabama egılen bır kısı var sılecegı kaldırıyo ve aracların arasından cıkıp bızım bınaya gırıyo bunu yapan arac sabah 07,50 de benım aracın yanında, aksam gordugum gıbı park etmıs durumda, goruyom yanı yalan soylenıyo bana.sımdı ben napayım.... bıraz uzun oldu kusura bakmayın..bu sabah guvenlıge ugradım ıse gıderken neden bana gosterdıgınız kayıtı gostermıyonuz kardesım dedm, adamlar ıftra atıyom dıye benden sıkaycı oldular, sımdı bende sızden olucam dedım ozaman o arac kımse ondan da davacı olcam.bunu yapan kısının benım tahmın ettıgım kısı oldugunu sız gosterdınız ve soyledınınz bana dedım... bılmıyorum bu aksam bakcaz artık..... TESEKKURLER

Konu murtikus tarafından (2 December 2010 Saat 09:07 ) değiştirilmiştir..
Alt 2 December 2010, 17:01
Keenlemyekun Keenlemyekun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Asil Üye

Alıntı:
ama cızdıgı bellı olmuyo neyse dıyom.
Çizdiği belli olmuyorsa çizmemiştir.Kamera olduğunu bilen kişi neden çizsin.Geriye doğru tüm kamera kayıtları incelenmeli.Bir gün iki günlük kayıtlar ile anlaşılamaz.Siz savcılığa delil olarak bu kayıtları bildirip,savcılıkta bu kayıtları istemesi lazım.Hemen komşudan şüphelenmek olmaz.Güvenlik o bölgedeki geriye doğru olan kayıtları talebiniz üzerine incelemeli ve size bildirmeliydi.Size kaydın bir örneğini vermesinde de bir sakınca yoktur.
Alt 3 December 2010, 14:45
murtikus murtikus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

tesekkurler...

Seçenekler
Stil