Hukuk Forum

Geri git   Hukuk Forum > Kamu Hukuku - Anayasa Hukuku - İdare Hukuku - Kamu İhale Hukuku-Vergi Hukuku - Vatandaşlık Hukuku Fo > İdare Hukuku

İdare Hukuku İdari Eylem ve İşlemler, İdari Yargılama Usulü Kanunu, İçtihat Hukuku, İptal ve Tam Yargı Davaları, Yönetim Hukuku, Danıştay Kararları, Kamu Tüzel Kişiliği, Kamu Hizmeti, Yürütmenin Durdurulması

Seçenekler Stil
Alt 15 March 2013, 01:37
doganmete doganmete isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yeni Üye

Standart İşyeri Açılış Kapanış Saatleri

Herkeze hayırlı geceler;

Ben yaklaşık beş senedir Bursa nın Mustafakemalpaşa ilçesinde özel olarak inşa edilmiş standartlara ugun işyerimde Gazino Müzikhol işletmeciliği yapmaktayım. İşyeri ruhsatımda faaliyet konusu kafeşantan-kafe ve vergi levhamda ana faaliyet kodu ve adı 563005- Gazino,Gece kulübü, Taverna, Diskotek, Kokteyl salonları, Vb. Yerlerde içecek sunum Faaliyetleri(ALKOLLÜ-ALKOLSÜZ) Maddeler yer almakta.Ayrıca canlı müzik izin belgemde var. Yaklaşık bir buçuk sene öncesine kadar iş yerim gece 24:00 te belediye encümenliğinin kararı ile emniyet güçleri tarafından kapattırılmaktaydı. Şuanda yine encümen kararı ile açılış 10:00 kapanış 02:30 olan işyerimin kapanış saatini talepler doğrultusunda saat 04:00 alınmasını talep ettim fakat encümen kararı ile red edildi. Yine Bursa nın ilçelerinden olan ve nüfusu mustafakemalpaşa dan daha az olan yaklaşık 20 km ileride olan Karacabey ilçesinde birahaneler bile saat gece 04:00 e kadar resmi olarak çalışmakta. Bu tür izinlerin yerel yönetimlerle alakalı olduğunu biliyorum fakat benim sormak istediğim Kanunlarla belirlenmiş olarak Gazino bar pavyon yada müzikhol gibi işletmelerin kapanış saati varmıdır. Bunu sormamın sebebi Karacabey ilçesindeki meslektaşlarımın daha önce butür bi sıkıntı yaşadıklarını ve belediye yada emniyetin vereceği karardan hariç butür iş yerlerinin faaliyet alanlarına göre kanunlarla belirlenmiş saatlerinin olduğunu söylediler. Açıkcası içinde bulunduğum durumun tamamen siyasi olduğunu düşünüyorum ve eğer kanunlar ile korunuyorsam hakkımı arayıp ilgili birimi dava etmeyi düşünüyorum. Yardımcı olursanız çok memnun olurum Şimdiden teşekkür ederim.
Alt 29 March 2013, 12:38
Yeni Üye

Standart Yardım lütfen

Bu konu hakkında bana yol gösterebilecek kimse yokmu
Alt 29 March 2013, 22:53
desende_asi desende_asi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Asil Üye

Nereden: Bursa

Doğan bey, hassas bir konu. Ama eşit davranılmak zorunda! Zira siz de veriginizi veriyor, belirli kurallar çerçevesinde işletmecilik yapıyorsunuz, personel istihdam edip ekonomiye katkıda bulunuyorsunuz o belde de... Kendi adıma net bir bilgim yok, bir de ilçenizde ki Esnaf Odasına bir danışsanız? Muhakakkak kaydınız vardır sonucta, oda aidatını alıyorlar, yardımcı olmak da zorundalar. Sonucu yazarsanız sevinirim, bende Bursa Merkez'den bir kaç yere danışacağım örnek olay üzerinden...

*Emek ve Emekçi Sömürüsüne HAYIR!

Sonrakilere de fırsat vermek lazım...
Alt 1 April 2013, 17:05
Yeni Üye

Standart İş yeri açılış kapanış saatleri

Tavsiyeniz üzere esnaflar odasına gittim
Fakat inanın ben onlardan dahaçok şey biliyorum
Bu konuda bana yol gösterecek deneyimli
Avukat arkadaşlarla çalışmak isterim fakat
Açıkcası bu davanın hangi mahkemeye açılacağınıda
bilmiyorum. Benim sorunuma hangi davaların
Uzmanı avukatlar bakar acaba.
Benim kendi çapımda yaptığım araştırmalara göre kafeşantan ın
Anlamı çalgılı içkili kahvehane diye geçiyo ve kanunda ayrıca ( gazino )
Olarakta belirtilmiş. Büyük şehir belediyelerinin
(İstanbul,ankara,bursa gb) işyeri açılış kapanış saatlerini incelerseniz
İçkili gazinoların saat beşe kadar izinli olduğunu görebilirsiniz.
Yine büyük şehirlerin kafeşantan lar için kapanış saatleri
İki olarak belirtilmiş. Açıkcası kafam karıştı. Pilav yemeye giderken
Evdeki bulgurdan olmayalım konunun uzmanı arkadaşlardan yardım bekliyorum. Saygılarımla...

Seçenekler
Stil