Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2. eş mirastan ne alır?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Miras

Merhaba,

beni bir konuda aydinlatirsana cok sevinirim.

Biz 3 kardesiz. Annem 7 yil önce vefat etti. Babam annemin vefatindan 2 yil sonra yine evlendi.

Sorum: Bize annemiz tarafindan miras payi kaldimi?
    Ek bilgi olarak: Babamin bütün mal varligi kendi üzerinde.

Allah gecinden versin, babam vefat edince nasil bir durum olacak?

Beni bu konuda aydinlattiniz icin, simdiden cok tesekkürler!

Yorum yap

merhaba
      ben 1985 dogumluyum birde 1987 doğumlu erkek kardeşim var ben 9 yasındayken annemle babam boşandı.1 yıl sonra öz babam 2.evliliğini yaptı hiç cocukları olmadı ve annemle yıllarca bizi görüştürmedi. ben üvey anne baskısı ve şiddetinden dolayı 16 yaşında evden kaçıp öz annnemi arayıp yanına gittim bu sırada annemde 2. evliliğini yapmıştı.yıl 2016 iki kardeşte evlendik yuvamızı kurduk fakat üvey anne babamızı maddi manevi yıllarca elinde tutmakla kalmadı bizim onu görmemizide engelledi sorum şu babamızın aklına girdi suan 3 katlı cocuklugumuzdan beri yapılan ev satışa çıkarıldı malu mülkü sattırıp herşeyi kendi üstüne yaptırmaya çalışan ve bize mal mülk kalmaması için her yolu deneyen bir üvey anneye sahibiz babamıza ait olan haklarımızı babam hayattayken nasıl koruyabiliriz ve hak idda edebiliriz dava acmak istiyoruz fakat iki kardeş nasıl bir yol izlememiz gerektiğini bilmiyoruz detaylı bir şekilde bilgilendirebilirseniz seviniriz

Yorum yap

Merhabalar.

2.evliliğimi 2002 yılında yaptım.
        1. evliliğim 1995 yılında boşanma ile sonuçlanmıştı ve 1 oğlum var bu evlilikten.
        2. eşimle evlendiğimde (2002 yılında) ne bir birikimim ne de sahip olduğum bir gayrimenkulüm vardı. Şu andaki varlıklarımın hepsi 2. evliliğimden sonradır.
        Benim öğrenmek istediğim 2. eşim ile 1. evliliğimden olan oğlumun veraset oranlarının ne olduğudur.
        Konu hakkında 2002 öncesi ve sonrasında farklılıklar olduğunu bilmekle birlikte sizden örnekli bir açıklama bekliyorum.
        Saygılarımla.

Yorum yap

İkinci eş ve çocuklar

Benim de bir sorum olacaktı annem ve babam 1994'de boşandılar babam 1997'de başka biriyle evlendi ben ve kardeşim babamın ilk evliliğindeniz ikinci evliliğinden de iki çocuğu oldu babamın ikinci evliliğinden önce bir arsası vardı evlendikten sonra da üç arsa aldı bunları ikinci karısının üzerine aldı birini 2000'de birini 2003'de birini de 2008'de almış oldu ikinci karısı bir işte çalışmıyordu babam 5 ay önce vefat etti veraset verilirken sadece ikinci evliliğinden önceki arsa çıktı diğer 3 arsa çıkmadı biz kardeşimle dava açarsak ikinci karısına aldığı bu arsalardan pay alabilir miyiz ve pay oranı nasıl olur

Yorum yap

İkinci evlilikte ölüm veya ayrılma sonrası mal paylaşımı

İyi günler babam 2013 yılında ikinci evliligini yaptı ve bu evlilik sırasında 4 ev aldı bu ev paylaşımı babam öldügü zaman nasıl yapılır ve ayrıldıklarında nasıl yapılır

Yorum yap

selamun eleykum kolay gelsin benim sorunum biz 6 kardeşiz babam 20 sene önce öldü bundan sonra ben ve abimler annem çalışıp ev ve arsa aldık tapu annemin üzerine yaptık önceki mallar babamın üzerineydi annem 3 sene önce birisiyle evlendi annem ölürse yeni eşi mallardan pay alırmı .ikinci sorum annem şimdi saglıgında üzerindeki malları çocuklarının üzerine verebilirmi bu konu hakkında yardımcı olacak av . arkadaşlara çok teşekkür ederim iyi çalışmalar hayırlı kazançlar dilerim.

Yorum yap

Merhaba, uzun yıllar kendisinden haber alamadığım kız kardeşim, Mürüvet Çukur'un 6 şubat 2017 günü Almanya'da vefat ettiğini öğrendim, Kız kardeşim dul, ve hiç çocuğu olmadı, ancak Almanya'da yaşadığına göre bu ülkede mevcut maddi ve taşınmaz mal varlığını nasıl öğrenebilirim, kusura bakmayın, maddi gücüm yetersiz olduğu için sizlerden yol göstermenizi rica ediyorum.
                Saygılarımla...

Yorum yap

refikilhan Nickli üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Merhaba, uzun yıllar kendisinden haber alamadığım kız kardeşim, Mürüvet Çukur'un 6 şubat 2017 günü Almanya'da vefat ettiğini öğrendim, Kız kardeşim dul, ve hiç çocuğu olmadı, ancak Almanya'da yaşadığına göre bu ülkede mevcut maddi ve taşınmaz mal varlığını nasıl öğrenebilirim, kusura bakmayın, maddi gücüm yetersiz olduğu için sizlerden yol göstermenizi rica ediyorum.
                  Saygılarımla...
                  3 gündür cevap bile yazan yok. Çok yardımcı oldunuz, Teşekkürler.

Yorum yap

Merhabalar... İyi Çalışmalar.

dedem 1997 de ikinci evliliğini yaptı. 1993 te ise ilk eşini kaybetti. 1970lerde aldığı gayrimenkullerinde ikinci eşi belirli mercilere başvurarak hisse sahibi olmuş. 4/1 oranında hisse sahibi görünüyor. Ancak dedem 2003 te vefaat etti. Ve ikinci eşi 2008 yılları civarında başka biriyle tekrar evlilik yaptı.dedemin evlendiği ikinci eşi ise 2 yıl öncede vefat. Bu durumda dedemin ikinci eşi mirasta hala hakkı var mıdır ? Dedemin ikinci eşi öldüğü halde ilk eşinden olan çocukları bu annelerinin haklarını talep edebilirler mi ? Çok acil lütfen.
                    Yardımcı olacak hukukcularımıza Şimdiden teşekkürler.
                    İyi Çalışmalar.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X