Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Üvey Anne Üzerine Olan Bir Gayrimenkulden, Baba Adına Pay Alınabilir mi?

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Üvey Anne Üzerine Olan Bir Gayrimenkulden, Baba Adına Pay Alınabilir mi?

  İyi günler. Bir sorum vardı:

  30 yıl kadar önce öz annem vefat etti. Babam da 2. evliliğini yaptı. (Üvey annemin, bizimle kan bağı bulunmayan çocukları var) Babamla evlendikten sonra, ortak çalışıp aldıkları bir gayrimenkulü, babam (bazı sebeplerden dolayı) üvey annemin üzerine yapmış.

  Üvey annem 2001 yılında vefat etti. Üzerine kayıtlı, yalnızca bu gayrimenkul vardı. Yasal varisleri; (doğal olarak) kendi öz çocukları ve (eşi olması dolayısıyla) babamdı. Babam kendi payını almak için herhangi bir girişimde bulunmadı. 2010 yılına geldiğimizde babam vefat etti. Şuan da, üvey annemin öz çocukları, üvey annemin üzerine olan bu gayrimenkulü satmak istiyor.

  Benim sorum şu: Babam vefat ettiği için, babamın almadığı hakkını, babamın üzerinden ben alabilir miyim?

  Cevaplarsanız sevinirim...

 • #2
  Merhaba eşimin ikinci karısıyım ilk eşi ölmüş.daha önceden tapulu müstakil bir evi vardı evliliğimiz sırasında mütahite versik eşimin üzerine daire tapusu aldık arsa önceden eşime tapulu oldugundan evin yarısından hak alabılırmiyim eşimin iki cocugu var .ben kendi hakkımı cocugum olmadığı için yeğenlerime verebilir miyim? Eşinin cocuklarına hakkımın kalmasını istemiyorum.birde memleketimide yarı yarıya ortak ayrı tapulu ev aldık eşimin tapusunun da yuzde ellisi benım olur mu o hakkımı da yeğenlerime bırakabılır mıyım

  Yorum yap

  Hazırlanıyor...
  X