Duyuru

Collapse
No announcement yet.

veraset ilamı Hk.

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • veraset ilamı Hk.

  merhaba,

  şöyle bir sorunum var yardımınızı rica ediyorum. 2 ay kadar önce Halam Vefat etti. 20 sene önce de eniştem. halam ve eniştemin çocuğu yok. Eniştemin yeğenleri var sadece kardeşleri, anne ve babası da vefat etmiş. Halamın yaşadığı ev eniştemin üzerineydi. Eniştemin vefatından sonra da eniştemin üzerinde kalmış. Ben halamın veraset ilamını aldım fakat galiba yetmiyor. Eniştemin veraset ilamını almam gerektiği söylendi. aşağıdaki dilekçeyi dolduramadım bu konuda yardımınızı rica ediyorum. eniştemden halama ve halam üzerinden bana intikal eden bir mal var ise öğrenmek için. Dilekçede 2. ve 3. kısmı nasıl dolduracağım konusunda kararsız kaldım. Birde eniştemin verasetini almam gerekiyor mu ondan da emin değilim fakat halam için noterden aldığım veraset ilamında sadece kimlik bilgilerim yazıyor. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.  Mirasçılık Belgesi Dilekçesi

  DAVACI :

  VEKİLİ :Av.

  DAVALI : Hasımsız.

  D.KONUSU :Mirasçılık belgesi verilmesi talebidir.

  OLAYLAR :
  1-Muris ………….. Kayseri İli ……………..İlçesi …………….mahallesi Cilt………Sayfa……….Ve kütük Sıra no………da kayıtlı olup ……..tarihinde vefat etmiştir.
  2-Mirasçı olarak geriye………………………Kalmıştır.

  3-Murisin malları üzerinde tasarrufta bulunabilmesi için mirasçılık belgesine ihtiyaç duyulmuştur.

  HUKUKİ SEBEBLER : H.U.M.K.,M.K.,ve sair ilgili mevzuat.

  DELİLLER :Nüfus kaydı,tanık beyanı ve her türlü kanuni delil.

  SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda arz ve izah edilen sebeplerle talebimizin kabulü ile murisin mirasçılarını ve miras hisselerini gösterir mirasçılık belgesinin verilmesini vekaleten arz ve talep ederim.
Hazırlanıyor...
X