Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Miras Tapu İptali Hakkında

Collapse
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Miras Tapu İptali Hakkında

  Merhaba,

  Dedem vefat etmeden önce bir mülkün 4/1 hissesini dayıma devir etmiş dayım ücret karşılığında olduğunu söylüyor ama tüm kardeşlerin iddiası bu hisse için dedemin herhangi bir ücret almadığı yönünde. Dedem ve anneannem vefat ettikten sonra dayım bu hissesini oğluna devir etmiş ve oğlu tarafından da buranın satılarak payının ödenmesi için dava başlatmış. Diğer kardeşlerde karşı dava açarak bu hisse devrinin iptal edilmesini talep edecek, bu durumda davanın gidişatı ve yönlendirmeleriniz hakkında fikirlerinizi paylaşabilirseniz çok seviniriz.

  Not olarak Dedem ve ananem vefat ettikten sonra bildiğim kadarı ile çocukları tarafından veraset ilamı da çıkartılmadı ve kalan daireleri, dükkanları herkes kendince sahiplenmiş durumda.

  Teşekkürler

 • #2
  Merhaba,

  Dedenizin sağlığında dayınıza, dayınız tarafından da oğluna devrolunan taşınmaz için herhangi bir para karşılığı bulunmaksızın mirastan mal kaçırmak amacı ile yapılmış bir tescil söz konusu ise muris muvazaası nedeniyle tapu iptal ve yeniden tescili davası açılabilir. Bu durumda dayınızın çocuğu tarafından açılan ortaklığın giderilmesi davasında tapu iptal davasının sonucunun beklenmesine karar verilebilir. Diğer dava ve dükkanlar açısından ise herkesin kendince sahiplenildiğinden bahsetmişsiniz. Onları sorduğunuz olaydan bağımsız değerlendirmek gerekir.

  Detaylı bilgi ve danışmanlık için bir avukattan yardım almanız tavsiye olunur.
  Av. Emre Heper
  http://www.emreheper.av.tr

  Yorum yap

  YUKARI ÇIK
  Hazırlanıyor...
  X