Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vefat Tazminatı?

Collapse
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Vefat Tazminatı?

  Kolay gelsin bir sorum olacaktı.

  03.12.2018 tarihinde babam Kardiyojenik şok tanısıyla hastanede vefat etti. Babamın Halk bankasından çekmiş olduğu ihtiyaç kredisi bulunmakta. Bununla ilgili evrakları banka hazırlayıp sigorta şirketine gönderdi. Daha sonra kesin tanılı ölüm belgesini istediler bizden hastaneden bunu temin ettik sonrasında gerekçeleri Kişinin sigorta evraklarını imzalarken herhangi bir kronik hastalığı olmadığını işaretlememesinden dolayı sigortanın kapsam dışı olduğunu belirttiler. İşin enteresan tarafını sizlere sıralayacağım.

  * Söz konusu beyan evrakları Bilgisayar ortamında doldurulmuş Babama sadece imzalatılmış Hayır kutucuğu el yazısı ile seçilmemiş.
  * Kredi çeken herkes bilir Sigorta poliçelerinin neyi kapsayıp neyi kapsamadığıyla alakalı banka çalışanı bizlere hiç bir şekilde bilgi vermez Önümüzde bi dünya evrak koyup bunu imzalatırlar.
  * Kaldı ki benim Babam Kronik Böbrek Yetmezliği tanılıdır kolunda Kocaman damar şişliği vardı Diyalize girdiği için hayatta bu hastalığını saklamaz. 2008 yılından beri Diyalize girmektedir.
  * Ölüm sebebi Kardiyojenik şok olarak belirtilmiş Hastane bize Solunum yetmezliğine dair kalbi durdu demişti Fakat tanısına istinaden geçmişte Bypass öyküsü var. Bypass olmasının sebebi Damar tıkanıklığı idi. Fakat ek olarak Kardiyojenik Şok ile vefat etti (Kardiyojenik şok, dolaşan kan hacmi normal ya da artmış olmasına rağmen, kardiyak outputun ani olarak azalmasına bağlı olarak doku perfüzyonunun yetersiz olmasıdır. Yani kalp kökenli nedenlerle, dolaşımdaki kanın dokulara yeterince efektif olarak gönderilememesi durumudur.)

  Bu şekilde içinde kalple alakalı bir ölüm sebebi geçmesine istinaden ve hastanın Bypass öyküsünü hastane tıbbi kayıtlarında ulaşıp direk Red vermeleri Adalete nekadar yatkındır? Hukuksal anlamda hakkımı arayabilmem için ne yapmam gerekiyor.

  Okuyupta bir fikrini beyan herkese şimdiden Teşekkür ederim.
YUKARI ÇIK
Hazırlanıyor...
X