Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kargo fırmasının teslimatı yanlış yapması

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• kargo fırmasının teslimatı yanlış yapması

merhaba saygıdeğer arkadaşlar
    kargo ile ilgili arama yaptım fakat bulamadım, ticari konu olduğu için buradan topic açtım

Umarım kimsenin başına gelmez, gelen varsa veya bilgisi olan varsa tavsiyelerini rica ediyorum
    X kargo şirketi teslimat imza karşılığı ibaresi olmasına rağmen, paketi kapının önüne bırakmış ve teslim edildi ibaresini de giriş yapmış

fakat alıcı evine geldiğinde kapıda NOT görmüş : " sizi adresinizde bulamadık, paketinizi kapının önüne bıraktık " şeklinde

alıcının telefon numarası olduğu halde, ne 2. teslimat düşünülmüş ne de telefonla iletişime geçilmiş

malum ürünler kargoya takılmasın veya kuryeler çalmasın diye ürün bedelini düşük yazıyoruz, fakat ürün bedeli yüksek

kargo şirketi é biz güvenli bölgelerde kapının önüne paketi bırakabiliyoruz, eğer ürününüz kaybolduysa beyan ettiğiniz tutarı size öderiz " diyor

aslında benim paketim kaybolmadı YANLIŞ TESLİMAT YAPILDI
    alıcının 1000 tane feedback i var, alıcının böyle bir şey yapacağını zannetmiyorum
    ya bi başkası paketi aldı, yada kargonun kurye elemanı paketi bıraktık göstererek kendisi çaldı, ki bu daha ağır basıyor
    hukuki açıdan neler yapabiliriz, nasıl yol izlemeliyiz, ürünün satış bedeli sonuçta belli, bunu ispat ederek tahsil edebilirmiyiz ?
    veya beyan edilen tutar maddi açıdan düşük olabilir belki, benim babaannemin yadigarı bir ürün manevi, değeri yüksek, bu şekilde bir iddia da bulunabilirmiyiz?

alıcı kendi ülkesinde şikayet takibi açtı kendisine şikayet numarası verildi, fakat ülkemizdeki firma şikayet dosyası açtığını söylüyor fakat dosya numarasını veremiyor
    kendilerinden net cevap alamıyorum , takipte, incelemede, haber bekliyoruz şeklinde oyalanıyorum

konuyla bilgisi tecrübesi olan avukat arkadaşlar varsa dava açmayı düşünüyorum
    Tavsiyelerinizi önerilerinizi bekliyorum
    kimsenin başına gelmemesi dileklerimle
    teşekkürler
    Konu qunuba tarafından (https://www.hukukforum.com/member/18416-qunuba Saat 22.07.2019, 11:59 ) değiştirilmiştir. Sebep: kargo, teslimat, çalmak, kaybetmek
YUKARI ÇIK
Hazırlanıyor...
X