Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Apartman/Site Yönetimine seçilen Kişinin Site ile Ticari ilişki içinde bulunması

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Apartman/Site Yönetimine seçilen Kişinin Site ile Ticari ilişki içinde bulunması

Merhaba bir konu hakkında bilgi.almak istiyorum. Site yönetimine seçilen bir kişi site sosyal tesislerinin bağlı olduğu sirketin maaşlı personeli. Benim.sormak.istedigim esas konu bahsr konu bu şirketinde site ile sosyal tesis işletmesi dışında başka bir mal alımı kapsamında ticari ilişkisi mevcut. Yani siteye bir başka alanda mal satışı var. Kısaca bana gore bubdurumda site yonetimine seçilen kişininde dolaylı bir şekilde site ile ticari ilişkisi ortaya çıkmış oluyor ki bu durum yasal mıdır. Bu husus ta genel.kurulda da yönetim kuruluna seçilecek kisilerin site ile ticari ilişki olmayacağına dair karar da alındı. Bu durumda yönetim.kurulu feshi soz konusu olabilir mi veya bu uye istifa ettirilerek yedek üyemiz yerine geçer mi bu husustaki hukuki süreç nasıl olmalidir ? Ne yapılmalidir teşekkürler.
    Konu mzbodur tarafından (https://www.hukukforum.com/member/20269-mzbodur Saat 10.06.2018, 18:58 ) değiştirilmiştir.

mzbodur Nickli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba bir konu hakkında bilgi.almak istiyorum. Site yönetimine seçilen bir kişi site sosyal tesislerinin bağlı olduğu sirketin maaşlı personeli. Benim.sormak.istedigim esas konu bahsr konu bu şirketinde site ile sosyal tesis işletmesi dışında başka bir mal alımı kapsamında ticari ilişkisi mevcut. Yani siteye bir başka alanda mal satışı var. Kısaca bana gore bubdurumda site yonetimine seçilen kişininde dolaylı bir şekilde site ile ticari ilişkisi ortaya çıkmış oluyor ki bu durum yasal mıdır. Bu husus ta genel.kurulda da yönetim kuruluna seçilecek kisilerin site ile ticari ilişki olmayacağına dair karar da alındı. Bu durumda yönetim.kurulu feshi soz konusu olabilir mi veya bu uye istifa ettirilerek yedek üyemiz yerine geçer mi bu husustaki hukuki süreç nasıl olmalidir ? Ne yapılmalidir teşekkürler.
    selamlar. eğer genel kurulda site ile ilgili ticari bir ilişkisi olmayacağına dair bir ibare var ise, ve bu kat maliklerince onaylanmışsa ve bu karar rağmen ticari bir ilişkisi olduğu ispat edilebiliyorsa usülsüzlük davası açabilirsiniz.

ama işin daha kolay bir yolunu söyliyeyim size, kat malikleri kanununca site yönetiminde seçilmiş olan denetçi olağanüstü bir genel kurul toplayabilir. bunun için 1/3 imza cogunluğu yeterlidir. ama önerim alabildiğiniz kadar çok imza alabilmenizdir.. hatta herhangi bir kat maliki de bunu yapabilir. siz yönetici seçtiniz diye katlanmak zorunda değilsiniz. olağanüstü kurulu toplayıp genel kurul ile yeniden yönetici atayabilir, mevcut yönetimi feshedebilirsiniz... kat malikleri kanunu internette vardır. açıp inceleyiniz

Yorum yap

Hazırlanıyor...
    X