Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Apartman kapısının elektrik,su ve doğalgaz giderleri hakkında

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Apartman kapısının elektrik,su ve doğalgaz giderleri hakkında

Merhabalar,ben 11 daireli bir apartmanda Kat Malikiyim.Apartmanımıza 1 yıl önce yeni bir kapıcı aldık kapıcıyla yaptıgımız iş sözleşmesinde kapıcının elektrik,su ve dogalgaz giderlerinin 100 TLsinin kat maliklerince karsılanacagı,diğerinin ise kapıcının kendisi tarafından karşılanacağını yazdık.Şimdi ben yöneticiye kapıcının elektrik,su ve dogalgaz giderlerinin,apartmanın ortak giderlerinden ayrılarak kapıcının su ve elektrik saatlerini taktırıp iş sözleşmesinde yazdığımız gibi 100 TLnin dışındakilerinin kendisi tarafından karşılanmasını istiyorum.Yönetici ise ayırmak istemiyor.Yönetici: "Kat malikleriyle tekrar toplantı yapar,kapıcının bu giderlerinin kat maliklerince karşılanması için oy çokluğuyla karar alabilirim" diyor.

Böyle bir karar alabilir mi?Böyle bir karar alınsa bile oy çokluğuyla mı yoksa oybirliğiyle mi alınmalı?Yoksa sadece iş sözleşmesine göre mi devam edilir?Böyle bir karar alınırsa katılmadığımı karar defterine şerh düşersem yine de karar geçer mi?

Yönetici,kapıcının bu giderlerini apartmanın ortak giderlerinden ayırmamakta direnirse ne yapabilirim?

Cevaplarsanız çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkürler
    Konu Mecbureözbek tarafından (https://www.hukukforum.com/member/20626-mecbure%C3%B6zbek Saat 19.02.2019, 18:37 ) değiştirilmiştir.
Hazırlanıyor...
X