Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kontrat Olmadığı Halde İcra Emri

Collapse
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Kontrat Olmadığı Halde İcra Emri

  Iyi günler bir konu hakkında gorüşlerinizi almak istiyorum. Devlet memuruyum.
  2011 Ocak tarihinde taşındığım ev için ev sahibiyle ilk ve son olarak 2011 yılında kira kontratı yapmıştım.Sonraki yıllarda ev sahibi ile aramızda kontrat olmaksızın oturdum.Ben kontrat yapmak istesem de o yapmaya yanaşmadı abonelikler de ev sahibinin üzerineydi üstüme alamadım bende ödemeye devam ettim sorun olmadı. Bazı aylar ödemeleri aksatsam da eksiklikleri tamamlayarak ödemelerimi sürdürdüm. Ev sahibi kontrat yapmamakta diretti ben de kendisine kira ödemeleri için 4.000 tl tutarında 2017 ya da 2018 tam hatırlamadığım yılda senet imzalayıp verdim. ve bu senedin her ay kira taksidi olarak banka havalesi yoluyla ödeneceği şeklinde mutabık kaldık. 2019 yılına kadar bu senet tutarı da fazlasıyla ödendi. Her ay 750 TL öduyordum bazı aylarda da aksattığım aylar için 1500 TL olarak yatırıyordum.
  Ev sahibi 2019 Mart ayında evi tahliye etmemi isteyip elektriği ve suyu kesti. Evi taşıyarak orayı terketmeme rağmen avukatı aracılığı ile şahsıma 8.300 tl borç çıkardı.Birincisi imzalanan senet tutarı 4.000 tl dir bu tutarı nasıl hesapladı fikrim yok ikincisi de bankadan son 2 yılın hesap ekstresini çıkardım tüm kiraları topladığımda Ocak 2017-Şubat 2019 arasında toplam 14.825 TL kira ödemesi yapılmıştır yani senetteki bu 4.000 tl lik borç da 1 2 sene içinde fazlasıyla ödenmiştir.Ki bu ekstre 2 yıllıktır 2011-2019 arası yapılan ödemeleri saymıyorum. Ortada kontrat bile yok kendisi yapmaya yanaşmadı.

  Velhasıl şahsıma gelen icra emrine son 2 yılın kira ödemelerini gösteren halkbank ekstresi ve aboneliklerin ev sahibine ait olduğuna dair elektrik ve su faturalarını ek olarak koyup itiraz ettim.
  Bu süreç nasıl sonuçlanır bilgilendirirseniz memnun olurum
YUKARI ÇIK
Hazırlanıyor...
X