Duyuru

Collapse
No announcement yet.

google adına arıyoruz diyerek yanıltıcı hizmet satan firma

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• google adına arıyoruz diyerek yanıltıcı hizmet satan firma

şirketimizi Google ‘dan arıyorum diyerek D.. isminde biri aradı.
    Kendisine özellikle Google’ın İstanbul’daki merkezinden mi arıyorsunuz dedim , evet dedi.
    Google la arama sayfasında görünme konusunda anlaşmamızın bittiğini söyleyerek google arama sayfasında acentemizin görünür olması için 5 anahtar kelime seçmemi istedi.
    Daha önce google’dan google business hizmeti için arandığım için güvenerek 5 kelime belirledik.
    6 yıl geçerli olmak üzere 650 tl fiyata tamam dedim. Bana fatura geleceğini , geldikten sonra faturayı ödeyebileceğimi iletti.
    Ertesi gün kargo geldi, kargo göndericisi olarak google değil başka bir şirket yazıyordu.
    Adresi İzmir olan bir şirket,İzmir Ticaret Odasına kayıtlı.
    Bu şekilde görünce kargoyu teslim almayarak kargocuya iade ettim.
    D.. isimli kişiyi arayıp , kargonun İzmirdeki bu şirket üzerinden neden geldiğini sordum.
    Muhasebimiz İzmir’de diyerek durumu geçiştirdi.
    O halde siz bize Google şirketinden değil başka bir şirketten ulaşmışsınız diyerek Google Partner şirketiminiz diye sordum Hayır yanıtı verdi.
    Şirketinizin Web adresini verin sizi araştıracağım dedim.
    beni aradılar, Google maps e kayıt için konum göndermem için.
    Kendilere bana yanıltıcı bilgi verdiğiniz için şirketinizle çalışmak istemiyorum dedim.
    Şirketi ve sahibini internetten aratınca haklarında şikayetler olduğunu gördüm.
    Bana telefonda ; Google nın İrlanda’daki merkezinden bizim şirket için aktivasyon kodu aldıklarını ve ses kayıtlarında sözlü onayım olduğu için iptal yapmayacaklarını ödeme yapmazsam dosyayı hukuk bölümlerine iletecekleri söyledi.
    Bende vazgeçme hakkım olduğunu aramızda yazılı bir sözleşme olmadığı ses kayıtlarında bana yanıltıcı bilgi verdiğinizin ortada olduğunu söyledim.
    Faturayı kabul edip ödeme yaptıktan sonra iade faturası keserek hizmetten vazgeçebileceğimi ilettiler ancak güvenilir olmadıkları ortada. Muhtemelen faturayı tekrar gönderecekler.

Bir şey yapmamıza gerek var mıdır ? Önlem olarak neler yapabilirim ,teşekkürler
Hazırlanıyor...
X