Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Belediyeye bedelsiz terk edilen yerler

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Belediyeye bedelsiz terk edilen yerler

13.08.1993 tarihinde bir yer satın aldım. Satın aldığım kişi; Bana satmış olduğu bu yerin parseline ait olup Belediyeye İmar Yolu Yapılmak üzere terk ettiği bir kısım olduğunu söylemişti. Ancak burayı bir bedel karşılığında mı yoksa bedelsiz olarak mı terk ettiğini söylemedi. Ben bu yeri satın aldıktan sonra tamamen ruhsata uygun olarak buraya bina inşa ettim ve Yapı Kullanma İzin Belgesi de aldım ve halende burada ikamet etmekteyim. Bu terk edilen bölümde öylece durmakta.
    Satın aldığım tarihten bu yana buraya İmar Yolu yapılmadı üstelik 2013 tarihinde 6306 Sayılı Kanun Kapsamında burası riskli alan ilan edildi ve kentsel dönüşüm kapsamına da alındı.Bu şekilde kararlar alınması İmar değişikliği anlamına gelir mi? Eğer İmar değişikliği anlamına gelirse; Bunun sonucunda da kamu yararı sebebiyle bedelsiz olarak yola terk edilen bu yerin imar planında değişiklik yapılması sonucunda önceki malikine iade edilmesi mümkün mü?
    Sizden öğrenmek istediğim husus şu; Ben İmar yolu yapılmak üzere Belediyeye terk edilen bu yeri geriye alabilir miyim? Eğer bir bedel karşılığında(muhtemelen rayiç bedel karşılığı) terk edilmiş ise bugünkü rayiç bedelini ödeyerek geri alabilir miyim?
    Eğer bu mümkünse bu yeri geriye almak için yapacağım hukuki girişimler neler olabilir Bu konuda bilgi verir misiniz lütfen. Saygılarımla

Not : uysalmurat78@yahoo.com.tr mail adresime bilgi verir misiniz lütfen.
YUKARI ÇIK
Hazırlanıyor...
X