Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Alacağımı istedim yağmacı oldum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Alacağımı istedim yağmacı oldum

Merhaba.
    ​​​​​​Kız arkadaşımla birlikte tuttuğumuz eve 1 senelik peşin kira verdik. 6 ay sonra evden çıkmak durumunda kaldık. Kız arkadaşım ev sahibiyle, ev yeni kiracıya verilince kalan parayı geri alma konusunda anlaşmış ve bir protokol imzalamışlar. Aradan 4 ay geçti, evi kiraya vermişler. Kız arkadaşım aramış, "haber vermediniz kiracı bulunmuş parayı ne zaman alabilirim" demiş. Ev sahibi alamazsınız geçti o iş, alabiliyosanız mahkemeye verin alın deyip kapatmış. Bunu duyunca ben aradım. Alacağımızın ödenmesini istedim. Beni muhatap almadığını söyleyip yüzüme kapattı. Tekrar aradım. Açmadı. Mesaj yazdım açmadı. Kira sözleşmesinden ev adresine geleceğimi, oraya geldiğimde inmesini ve konuşacağımızı yazdım. Cevap yazmadı. Evine gittim. Geldiğimi,aşağı inmesini söyledim. İnmedi cevap da vermedi. Mesaj attıktan 20 dakika sonra kapısını çaldım. Açmadı. 3-4 defa çaldım açmadı. Toplamda 11 defa aramışım. Cevapsız kaldım. Üstüne üstlük karakola şikayet edilmişim. İfade verdim. Sonra 4 ay boyunca uzaklaştırma kararı çıktı. Tabii hiçbir şekilde ulaşmadım, hatta kız arkadaşımın baskısı yüzünden vazgeçtim paradan. Lakin bugün bir kağıt geldi. İddianame. Suçlu konumunda olduğumu yazıyor. Kişinin huzur ve sükununu bozma suçu işlemişim ve cezalandırılmak için yargılanmam iddia ve talep edilecekmiş. 2 ay sonra mahkeme var. Nasıl sonuçlanır bilgi verirseniz çok minnettar olurum.
Hazırlanıyor...
X