Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İhraç Edilen Hakim Kararına Nasıl Bir Hukuk Yolu İzlenmeli?

Collapse
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • İhraç Edilen Hakim Kararına Nasıl Bir Hukuk Yolu İzlenmeli?

  2014 yılında okul müdürlüğünde görev yapmakta iken hakkında yürütülen disiplin soruşturması sonucu getirilen teklif üzerine öğretmen olarak atanmış, idare mahkemesine yapılan işlemin iptali istemi sonucunda müfettişlerin çarpıtarak gösterdiği gerekçeyi noktasını virgülünü dahi değiştirmeden gerekçeli karar olarak açıklayan idare mahkemesinin başkanı ve iki üyeden bir üyesi FETÖ/PYD terör örgütüne mensup oldukları gerekçesiyle ihraç edilmişlerdir.
  İl disiplin kurulu kıdem durdurma cezası istemini okul yöneticisinin önceki yıllarda bulunan takdir, teşekkür ve maaş ödüllendirilmesi belgeleri nedeniyle maaş kesim cezasına çevirmiştir. Aynı konuda yargılanan diğer personele ise sadece kınama cezası verilmiştir. İl Disiplin Kurulu Başkanı aynı zamanda vali yardımcısı olan şahıs FETÖ/PYD soruşturmasında görevden alınmıştır.
  Akabinde devam eden ve hızlı bir şekilde sonuca varan ikinci soruşturmada bölge idare mahkemesine yürütmeyi durdurma talebi neticesinde soruşturmaya gerek görülmediği kararını ve cumhuriyet savcılığının dava açmaya yetkili olmadığını valiliğe bildirmesine rağmen “18 öğretmene kınama cezası okul müdürüne kıdem durdurma cezası” il disiplin kurulunca verilmiştir. Okul müdürü idare mahkemesine itiraz etmesine rağmen ilgili ihraç edilen hakimler tarafından ceza onanmıştır.
  Bizim buradaki istemimiz yargılamanın yenilenmesi ve eski görev iadesidir. Nasıl bir yol izlemeliyiz? Yeniden yargılama talebinde bulunabilir miyiz dava dilekçesinde belirtmemiz gereken hususlar nelerdir?
  Konu selenarikan tarafından (https://www.hukukforum.com/member/18407-selenarikan Saat 11.09.2016, 15:29 ) değiştirilmiştir.
YUKARI ÇIK
Hazırlanıyor...
X