Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İdam Cezası Bazı Suçlar İçin KONULMALIDIR!

Collapse
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • İdam Cezası Bazı Suçlar İçin KONULMALIDIR!

  Hukuk allamelerinin Suçluda bir insandır.Şeklindeki Hümanizim kokan fikriyatlarını duyar gibiyim.

  BU GÖRÜŞE ASLA KATILMIYORUM.

  CEZA KANUNUNDA DERHAL ŞU DÜZENLEME YAPILACAK.

  AVRUPA BİRLİĞİ BİZİ İLGİLENDİRMEZ.

  Çocuk tecavüz ,veya yetişkin tecavüz ve öldürme olaylarında İDAM GELECEK.

  İSTEDİĞİNİZ KADAR İTİRAZ EDİN.BU GELECEK.

  BUNDAN KAÇIŞ YOK.

  TÜRK MİLLETİ VERGİLERİYLE BU YARATIKLARI BESLEMEK İSTEMİYOR.

  BU KADAR AÇIK...........

  KAYSERİLİ ANA VE BABALARIN YERİNDE KENDİLERİ OLSA NE DÜŞÜNÜRLERDİ?
  Konu Keenlemyekun tarafından (https://www.hukukforum.com/member/2701-keenlemyekun Saat 26.03.2011, 18:35 ) değiştirilmiştir.

 • #2
  Tutturmuşlar bir avrupa birliği teranesi gidiyorlar.Avrupa Birliğinin Türkiyeye verebileceği hiçbir şey yoktur.Türkiye üye olsa ne olur olmasa ne olur.Hiçbir anlamı yoktur.

  Avrupa birliği ülkeleriyle Türkiye medeniyet olarak farklı kültür yapılarında olan ,aralarında KAN UYUŞMAZLIĞI olan medeniyetlerdir.Bu nedenle Avrupanın sosyal ,ekonomik,hukuki olarak TAKLİT EDİLMESİNDEN saçma bir şey olamaz.Her toplum ve kültürün kendi öz dinamikleri vardır.Kanun ve nizamlarda bunlar dikkate alınarak düzenlenmelidir.

  Türkiye kendi MİLLİ KÜLTÜRÜ üzerinde YÜCELMELİDİR.Görüyoruz ki Türkiye taklitçi bir zihniyet ile hızla ananelerinden,kültürel yapısından uzaklaşarak ,BATI MEDENİYETİ DENİLEN SÖMÜRGECİ HAÇLILARA benzemek için uğraş vermektedir.

  MADEM BU KADAR AVRUPACISINIZ.NEDEN SPERM BANKALARI YOLUYLA ÇOCUK SAHİBİ OLMAYI YASAKLIYORSUNUZ?

  NE O GÜÇÜNÜZE Mİ GİTTİ?

  GEREKÇENİZ NE DİR?

  İŞTE ORTAK GEREKÇEMİZ.

  Siyasi Davalarda ,Ayaklanma ve İsyanlarda İdam cezasının Uygulanması Konusunu şimdilik AYRI TUTUYORUZ.

  Biz diyoruz ki ;TECAVÜZ YANINDA ,ARTI OLARAK ÖLÜM DE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞSE FAİL İDAM EDİLMELİDİR.ÇOÇUKLAR VE KADINLAR İÇİN ÖZELLİKLE TALEP EDİYORUZ.

  Ölüm olayı olmazsa İDAM EDİLMEMELİ ,FAKAT özel olarak infaz sistemin de değişiklikler yapılarak bu kişilerin yol işlerinde ,madenlerde ,dağda ,bayırda ,YAZ VAKTİ KIŞ VAKTİ çalıştırılmaları sağlanmalıdır.ÖYLE ,yatarak ,beslenerek CEZALANDIRMA OLMAZ.

  YİNE ; Bir teklif daha sunuyoruz.HIRSIZLIK VE GASP OLAYLARINDA İNSAN öldürme halinde İDAM cezasının uygulanması gerektiğini söylüyoruz.

  ŞUNU DA EKLİYORUZ.Bu olaylar sonucunda İDAM CEZASININ uygulanmayıp ağırlaştırılmış müebbetin uygulanması için MAĞDUR tarafın temsilçilerinin RIZASI gerektiği şeklinde de bir düzenleme yapılabilir.

  Mağdur tarafın temsilcileri ,ailesi İDAM edilmesin derse EDİLMEMELİDİR.

  YOKSA ,BİR ÜÇ AY SONRA YİNE AYNI OLAYIN TEKRARINDA TARTIŞIP DURURUZ.

  Aynı olay bir yakınınızın başına geldiğinde ,bu tartışmaları hatırlarsınız sadece...............
  Konu Keenlemyekun tarafından (https://www.hukukforum.com/member/2701-keenlemyekun Saat 30.03.2011, 14:29 ) değiştirilmiştir.

  Yorum yap


  • #3
   Ne kadar saçma bir önermedir. hayatında hiç cezaevine girmeyen. özgürlüğünün kısıtlanması ne demek onu bilmeyen orda insanların yiyip içip yattığını sanan anlayış yoksunu kaba bir düşüncedir.Tck zaten çok ağır bir anayasadır.Maddeler gayet caydırıcıdır. Daha ne yapsınlar adamlar hırsızlık yapmasın diye doğar doğmaz kolunu keselim, tecavüz edebilir diye de penisini keselim ozaman. Bu ne manyak bi mantıktır. Devlet bir suçluyu idam edince katil olmayacak mı ? Kim soracak bunun hesabını ? O zaman bir orospuya tecavüz edende tecavüzcü olmaz ? hapis cezası bile son çözüm olarak uygulanmalıdır insanlara. doktorun kurtaramayacağını anladığı kankıran bir kolu kesmesi gibi görülmelidir bir insanı 4 duvarın arasına tıkmak. bir insanı öldürmek onu dünya üzerinden silmek hariç hiç bir suç 10 yıldan fazla 10metre kare duvar arasında yatmayı haketmiyor. "ceza" evi mantığı kaldırılmalı bu artık ilkel toplumların uyguladığı bişey "ıslah" evi mantığı gelmelidir. sen adamı gasp yaptı diye içeri atıyorsun 3-5 sene yatıyor adam çıkıyor haspelkader bi gasp yapan adam artık tamamen yasadışı bi adam olup çıkıyor cezaevinden çıkınca sicili var hiç bir işe giremiyor. ne oluyor adam gayrimeşru yollara atıyor kendini. ee sen ne yaptın hayatında bir kere telafisi olabilecek hata yapmış adamı cezaevine atıp harcadın. daha kankıran olmamış kolu kesmek gibi. geçin artık bu ilkel cezalandırma yöntemlerini. Millet ileri gidiyor türk milleti de geriye gidiyor. Bazen darwinin bahsettiği gibi harbiden aşağı ırkmıyız diye düşünmüyor değilim. Düşünce ve kafa yapısına bak
   Konu GreyPink tarafından (https://www.hukukforum.com/member/14689-greypink Saat 25.11.2013, 09:50 ) değiştirilmiştir.

   Yorum yap

   YUKARI ÇIK
   Hazırlanıyor...
   X