Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yargıda REFORM NASIL OLUR!

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Yargıda REFORM NASIL OLUR!

  Yüksek Mahkeme üyelerinin ATANMASIYLA,SEÇİLMESİYLE ,BUNLARIN SAYILARININ ARTIRILMASIYLA ,İSTİNAF MAHKEMELERİNİN KURULMASIYLA YARGIDA REFORM OLMAZ.

  SORULMASI GEREKEN 1. SORU.

  BU YOĞUNLUĞUN NEDENİ NEDİR?

  ÖNCE BU SORUYU SORACAKSIN.

  Çeklerde HAPİS cezası vermek ,Ekonomik nedenli suçlarda Cezalandırma yoluyla Mahkemeleri doldurmanın ne anlamı vardır.TAAHHÜDÜ ihlal ,Mal beyanında bulunmaya zorlamak için TAZYİK hapsi ,Daha sayamadığımız yığınca EKONOMİK suçlar.

  Bunların yanında ,ŞUFA davaları ,İştirak Halinde Mülkiyet kurumunun neden olduğu Davalar ,bunlara da gerek yoktur.Ölüm halinde müşterek mülkiyetli olarak ,miras geçmeli,kişi istediğine satıp BİRAN önce tasfiye edebilmelidir.Kişi hakkını alabilmek için ortaklığın giderilmesi davası açarak MAHKEMELERİ meşgul etmektedir.

  Bunlar ,BELLİ BAŞLI örneklerdir.

  Bunun Dışında MAHKEMELER ,asıl olarak yargılamayı uzatmaktadır.

  Bir dava açıldığında ,HAKİM DURUŞMA GÜNÜ VERMEKTEDİR.Duruşma gününden önce ,tenzip zaptında delil olarak gösterilen dosyaları istemekte,diğer davalı tarafın cevap vermesi için süre vermektedir.Diğer eksiklikleri de taraflardan İSTEMEKTEDİR.İstediği dosyaları diğer Mahkeme YOLLAMAMAKTA.

  DURUŞMA ZAMANI GELDİĞİNDE , DURUŞMAYA TARAFLAR VE VEKİLLERİ gelmekte, HAKİM ,EKSİKLİKLERİN GİDERİLMESİNE DAİR karar vererek duruşmayı ertelemektedir.

  OYSAKİ; DAVA EVRAKI TOPLANMADAN DURUŞMA GÜNÜ VERİLMEMİŞ OLSA ,HEM HAKİMİN HEMDE TARAFLARIN VE VEKİLLERİNDE değerli zamanları çalınmamış olaçaktır.

  BÖYLECE ,DAVA EVRAKI TOPLANDIKTAN SONRA ,TARAFLARIN TÜM CEVAPLARI VE DELİLLERİ TOPLANDIKTAN sonra duruşma GÜNÜ VERİLMELİDİR.Böylece dava dosyası en geç 2 duruşma günü ile bilemediniz 3 duruşma günü ile sonuçlandırılmış olacaktır.

  YİNE ;Dava taraflarının tüm cevap dilekçeleri ve bilirkişi raporu da duruşma yapılmadan önce HAZIR OLACAKTIR.

  DAVA DOSYASINA GİREN TÜM BELGELERİN DE KARŞI TARAFA TEBLİĞ EDİLMESİ ŞART TUTULMALIDIR.

  BÖYLECE ,BOŞ YERE DURUŞMA YAPMA YÖNTEMİ DE KALKMIŞ OLACAKTIR.
Hazırlanıyor...
X